Kam o víkendu? Karlínská Invalidovna i Burgerfest

Invalidovna

Možná jste si všimli, že mezi Karlínem a Palmovkou stojí obrovská budova s názvem Invalidovna. V 18. století sloužila jako lazaret, o dvě století později jako Vojenský ústřední archiv a několik posledních let zeje prázdnotou a bohužel i chátrá. To se rozhodlo změnit sdružení Iniciativa pro Invalidovnu. Díky němu se budova od 7. května na půl roku otevřela veřejnosti. Západní křídlo Invalidovna oživí umělci, hudba, workshopy nebo přednášky. 

Invalidovna

Do kina

Máme pro vás hned dva tipy, které opravdu stojí za to. Jedním je film Trhlina podle skvělé knížky Jozefa Kariky. Jen upozorňujeme, že to není nic pro slabší povahy. Už jen samotná knížka by vás mohla dost vystrašit, film bude určitě na naše smysly útočit ještě silněji. Příběh Igora vás okamžitě pohltí. Náhodou se dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie. Tady objeví záznamy pacienta, který zmizel před sedmdesáti lety v pohoří Tribeč na Slovensku. Když se po dvou měsících stejně záhadně objevil, byl dezorientovaný, na celém těle měl nevysvětlitelná zranění a nedokázal popsat, co se mu stalo a kde poslední týdny strávil. Jenže není jediný, koho potkal podobný osud. Igor se rozhodne do tribečských lesů vyrazit a vypátrat pravdu. 

Pokud hororům neholdujete, zajděte si na romantiku Láska na druhý pohled. Když se Raphael a Olivia ve svých osmnácti setkali, byla to láska na první pohled. A začátek velkého milostného příběhu. On spisovatel, ona klavíristka. „Šťastně až do smrti“ se však nekoná. Jednoho dne se Raphael propadne do paralelního světa, ve kterém žije úplně jiný příběh. Jak tohle dopadne?

film Trhlina

Burger festival

Milovníky kvašených piv a šťavnatých burgerů zveme na čtvrtý ročník festivalu, který se snaží spojit výborná, zajímavá, pouze svrchně kvašená piva z malých řemeslných pivovarů s mletým nejen hovězím masem v housce. Festival se koná na Karlínském náměstí a v přilehlém okolí v neděli od 11 hodin. Ochutnat můžete burgery z několika karlínských restaurací a degustovat piva IPA, ALE či STOUT. Už teď se nám sbíhají sliny!

Burger festival

Sound Open Air 2019

Celodenní festival elektronické hudby Sound Open Air se odehraje 18. května hned vedle Národního památníku Vítkov. Můžete se těšit na nádherný výhled na Prahu se západem slunce, chill out a VIP zónu plus afterparty v klubu Mecca. Výhody VIP vstupu jsou: vlastní vstup na akci, vlastní bar, přístup do chill out zóny s posezením, výrazná sleva vstupenek na afterparty.

Prvními oznámenými zahraničními headlinery jsou Roumex (de) a Dean Demanuele (ml). Z českých a slovenských DJs oznámili účast DJ Orbith a EKG.

Sound Open Air 2019

Do parku s knížkou

O víkendu má být krásně, tak vezměte deku, udělejte si sendviče a limonádu a vyrazte do parku. Společnost vám může dělat parta kamarádů, my hlasujeme pro dobrou knihu. Třeba Tiché roky od Aleny Mornštajnové, Trny v čase od Jana Tomeše nebo autobiografii Michelle Obama.

Do parku s knížkou

EBC promo