REKLAMA
REKLAMA

Toto je Nespresso. Recyklovatelné

Návštěvníci Designbloku se letos opět mohou zastavit v baru Nespresso a užít si výjimečnou uměleckou instalaci, tentokrát přímo spojenou se samotným barem. Jeho stěnu tvoří 33 hliníkových kazet, kterými Nespresso vzdává hold české metropoli a současně ukazuje kouzlo recyklace.

Obojí pomohl spojit v jedno designové dílo student UMPRUM Tomáš Rachunek. Z recyklovaných hliníkových kapslí Nespresso vytvořil designovou stěnu, která odkazuje na ikonické barevné obložení pražského metra. Tyto barevné hliníkové čtverce s konvexní čočkou zdobí stěny linky A už více než 30 let a za tu dobu se staly nadčasovým symbolem Prahy, jejž obdivují návštěvníci z celého světa.

Nespresso

Před více než 30 lety se zrodila i unikátní myšlenka Nespresso a uchování kvalitní kávy v hliníkové kapsli. Ruku v ruce s nabídkou prémiové kávy je Nespresso jedinečné i svým uzavřeným cirkulárním systémem, díky němuž dokáže efektivně recyklovat kávové kapsle a hliníku dát doslova nekonečný život.

Stěna v baru na Designbloku je tvořena z 33 kazet o rozměrech 35 x 35 cm. Na každou z nich se použilo přes 5 kg hliníkové drti z kapslí Nespresso. Vlivem výroby se kolem 2 kg hliníku ztratí, každá kazeta proto v konečné fázi obsahuje 2,5 kg hliníku. Celkově ho bylo na výrobu stěny spotřebováno 171,5 kg.

Návštěvou Nespresso baru si tak každý návštěvník připomene, jak efektivní a krásná zároveň recyklace umí být. Právě zvýšení povědomí o recyklačním programu je dlouhodobým cílem společnosti Nespresso. Návštěvníci loňského ročníku Designbloku si jistě vzpomenou na jiný unikátní produkt, kapesní nůž Rybička, rovněž vyrobený z recyklovaných kávových kapslí.

Nespresso

„Kdo zná kávu Nespresso, ví, jak výjimečnou chuť a kvalitu má. Obojí si zachovává díky hliníkovým kapslím, které udržují čerstvost a aroma na nejvyšší úrovni. Hliník je nekonečně recyklovatelný, a proto jsme v Nespressu vyvinuli recyklační systém, který zaručuje, že se z navrácených kávových kapslí vždy stane nový materiál,“ říká marketingová manažerka značky Andrea Petrová.

Navrátit hodnotu použitým kapslím je pro Nespresso prioritní, neobejde se však bez pomoci svých zákazníků. Ti si po přípravě kávy a vypití šálku mohou vybrat, zda kapsli vyhodí do běžného odpadu, nebo ji vrátí zpět do rukou Nespresso. A spolu s ním tak hliníku dají druhý život. Každá hliníková kapsle Nespresso může být nekonečně recyklovatelná.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA