Fendi uspořádalo jedinečný koncert

FENDI Renaissance – Anima Mundi: tak zní název streamovaného koncertu, který uspořádala Accademia Nazionale di Santa Cecilia spolu s módním domem Fendi. Během unikátní události zazněl houslový koncert Léto ze Čtvera ročních dob Antonia Vivaldiho v podání orchestru Accademia Nazionale di Santa Cecilia (Národní akademie sv. Cecilie) a hvězdné houslistky Anny Tifu, která si pro tuto příležitost oblékla tři různé modely z kolekce Fendi Couture. Koncert se bude konal v Palazzo della Civiltà Italiana, malebném sídle Fendi v Římě.

Anima Mundi zde představuje jednotící princip, základ každého organismu postupně nabývajícího své finální jedinečné podoby, po jejímž dosažení se opět stává součástí Duše světa. Tomu odpovídá také koncept koncertu: jednotlivé sekce hrají nejprve samostatně a poté se sjednocují v rámci jediného tělesa – orchestru. Jednalo se o „evoluční“ vystoupení v čase a prostoru, jehož hlavními představiteli byla houslistka Anna Tifu a orchestr složený z profesorů. Hudebníci začli za svítání, první větou na schodech Palazzo della Civiltà Italiana, poté se přesunuli pod oblouky, stále za dodržování sociálního odstupu, který nám vnutily uplynulé týdny, a nakonec se za západu slunce se opětovně sešli na střeše „hranatého Kolosea“, aby odehráli poslední větu Léta – po mnoha měsících nedobrovolné separace konečně pospolu, za oslav tepla sálajícího z hudby i teplých letních měsíců.

 

Fendi
Info ikona

 

Anna Tifu hrála na model Antonia Stradivariho z roku 1716, “Marèchal Berthier” ex Napoleon, velmi vzácný nástroj, který milánská nadace Fondazione Pro Canale zapůjčuje těm nejtalentovanějším houslistům, aby ho opět přivedli k životu. Antonio Stradivari je považován za nejlepšího houslaře v dějinách lidstva. Badatelé zjistili, že tyto housle zaslal Stradivari na španělský královský dvůr, kde také zůstaly až do francouzské okupace. Poté je Napoleonův generál Alexandre Berthier, velitel vítězného tažení, odvezl do Francie a císař mu je posléze daroval.

 

REKLAMA