Móda, láska, extravagance: Třetí řada Emily in Paris startuje už dnes

Jedno upozornění pro vás mám ale hned na začátku – nedoporučuji vám seriál sledovat, pokud jste právě hladoví, nebo nemáte aktuálně budget na nákupy módy či letenek do Francie. Celý seriál je totiž takovou oslavou nádherných pařížských míst, módy a vynikajícího jídla, že okamžitě zatoužíte si toto všechno dopřát plnými doušky.

 

Módní zážitek

Celý seriál je jedním velkým potěšením pro oči módních nadšenců. Přiznávám, že jsem se často přistihla, že místo sledování děje užasle zírám na právě předváděné outfity. Dech se tají zejména tehdy, když na scénu vstoupí majitelka marketingové Agentury Grateau Sylvie, která nosí přesně takovou směsici elegance, výstřednosti a neprvoplánové svůdnosti, jakou od Pařížanky očekáváte. Pozadu nezůstává ani Emily, jejíž šatník hýří barvami a kovovými odlesky. Hned na začátku se předvede v jednom ze svých nejvýraznějších modelů – metalických zelených kozačkách a sukni a v pestrobarevném svetru. Nejodvážnější zůstává výstřední Mindy Chen, která i oufity hraničící s karnevalovými kostýmy dokáže vynést tak, že se nad tím nikdo nepozastaví. Ostatně, k jejím dechberoucím pěveckým vystoupením to patří. „Mým snem pro sezónu 3 by bylo recyklovat kostýmy ze sezóny 1,“ řekla kostýmní designérka seriálu Emily in Paris Marylin Fitoussi americké Elle v prosinci 2021. „Nevím, jestli to dokážeme, ale sním o tom, že přinesu některé z nejikoničtějších kousků oblečení Lily do recyklační dílny a uvidíte, co z nich zvládnou vytvořit.“ Povedlo se, kostýmy jsou opravdu jednou z nejsilnějších stránek třetí řady seriálu.

Seriál Emily in Paris: Návrat do budoucnosti a módní pohled Anit

elle.cz

Více je více

Jestliže Lucas Bravo aka Gabriel sliboval ještě větší drama a ještě více zvratů než v předchozích řadách, musím potvrdit, že neblafoval. To, co platí v jednom díle, je už v dalším docela jinak. Své vlastní dramatické zápletky se přitom dočká každá z postav, nikdo tam nedělá pouze kulisy pro ostatní. Dle očekávání Emily Cooper (Lily Collins) během celé třetí série nepřestane řešit svou práci, lásku a stále také to, kam ji to táhne nejvíce – zpátky do Chicaga nebo do Paříže? Tvůrce show Darren Star se k tomu vyjádřil: „Když žijete v cizí zemi, jednou z otázek je, kde je vaše srdce? Je to místo, odkud jste přišli, nebo místo, kde se právě nacházíte? Emily s tím také bude bojovat.“

Lekce marketingu

I když Emily řeší svou kariéru a pracovní záležitosti opravdu hodně, nemáte pocit, že se účastníte suchopárné porady marketingového oddělení. Vše má svou dynamiku a nepřekračuje to únosnou mez, i když občas máte jako divák pocit, že byste chtěli Emilyn nezastavitelný gejzír chrlení pracovních nápadů zastavit. Emily to ve svém businessu nemá snadné, a už vůbec ne se svými šéfkami, z nichž jedna je potrhlá a druhá je francouzskou verzí Mirandy Priestly z Ďábel nosí Pradu. Naštěstí má Emily vzácný dar nehroutit se, nebrat věci fatálně a k životu i práci přistupovat s mimořádnou dávkou americké lehkosti a optimizmu. I když ruku na srdce, milá Cooperová, občas by se slušelo události více procítit a svou účast vyjádřit lépe než jen obligátním „je mi to tak líto“.

Breakup sex: Konec kapitoly, nebo začátek horské dráhy?

elle.cz

Nekonečný příběh lásky

Nejvíce ale určitě čekáte na to, jakým směrem se bude ubírat Emilyn milostný život. Druhá řada ji nechala na rozcestí mezi muži jejího srdce Gabrielem a Alfiem a ačkoli se to bude ve třetí sérii zdát konečně jasně rozhodnuté, nemohlo by se jednat o dílo autora Darrena Stara, aby se to nakonec přeci jen opět nezamotalo. Koneckonců, na milostné zvraty má tvůrce seriálů Beverly Hills 90210, Melrose Place a Sex ve městě autorský patent. Třetí série Emily in Paris nás dojme několika rozchody, ale i milostným návratem, jedním nečekaným zasnoubením a dokonce kouzelnou svatbou! Kdo v posledním díle stane ve starobylé francouzské kapli při svitu svící u oltáře, ale prozradit nemůžeme. Snad jen to, že ani přes tento závazný okamžik se „žili šťastně až do smrti“ nedočkáme. Ostatně, na co bychom se dívali ve čtvrté řadě seriálu?

A dál?

Nejvtipnějšími okamžiky seriálu jsou bezpochyby ty, ve kterých se objevují Emilyni kolegové z branže Luc a Julian. Ačkoli se nikdy nesnaží být vtipní, prostě vždycky jsou. Nebojí se ani ostřejšího slovníku, ale nepoužívají přehnaně vulgarismy, jen aby upoutali divákovu pozornost. A legraci střídají chvíle, které berou za srdce. Třeba vystoupení Mindy a Benoîta v jazzovém klubu Modrá trumpeta, nebo scéna mezi Gabrielem a jeho přítelkyní Cami v Musée dʼOrsay. Poté, co jsem seriál zhltla téměř na posezení, vám můžu s jistotou říct, že po závěrečných titulcích posledního dílu třetí série si budete přát, aby ta čtvrtá okamžitě navazovala!

 

Zdroj: Netflix, elle.com