Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na výstavu:

V sobotu 22. července zahájí Pragovka Gallery v pořadí již šestou velkou rezidentskou výstavu Excel. Představí se na ní 40 umělkyň a umělců, kteří působí v umělecké komunitě Pragovky„Záměrem rezidentských výstav je prezentovat aktuální a autentickou tvorbu umělkyň a umělců, kteří mají v areálu Pragovky své ateliéry. Do výstavy Excel se promítají živé tvůrčí procesy umělecké komunity Pragovky. Není tematicky ani obsahově omezená, naopak vytváří přirozený obraz toho, co se každý den děje za dveřmi uměleckých ateliérů,“ popisuje umělec a rezident Pragovky Vladimír Merta. Historie veřejné prezentace děl umělecké komunity Pragovky sahá do roku 2013, kdy z iniciativy Anny Hulačové a Pavla Tichoně vznikla výstava 45 nazvaná podle počtu zúčastněných autorů. 

Kde: Kolbenova 923/34 A, 190 00 Praha 9-Vysočany

Kdy: od 23. července do 16. září vždy od úterý do pátku mezi 14 a 20 hodinou a v sobotu a v neděli od 12 do 18

Pragovka

Kam za designem:

Račte se posadit, tato výstava je o židlích. Téma je to totiž natolik fascinující, že se mu rozhodli v The Design věnovat výstavu s podnázvem On Chair – Balancing on the Edge of Comfort. Z původně zcela utilitárního předmětu se časem stal výtvarný artefakt, jehož funkci lze posunout až na samotnou hranu možností. Tým The Design objel nespočet výtvarných ateliérů a vybral pro vás to nejzajímavější ze světa autorských židlí, křesel, lavic, stoliček a stolků. Výstava tak vedle sebe klade nábytek od etablovaných designérů a designérek a začínajících talentů, plynule je propojuje s volným uměním. K dispozici bude sezení na textilních chapadlech od výtvarnice Lucie Králík Rosické, newyorská upcyklovaná lavice od významné designérky šperku a prostoru Evy Eisler nebo křeslo, které odstartovalo úspěšnou kariéru našeho předního designéra Jana Plecháče a mnohé další. Ano, zde se posadit můžete. Výstava On Chair – Balancing on the Edge of Comfort potrvá v galerii THE DESIGN celé léto.

Kde: THE DESIGN sales gallery, Havelská 14, Praha 1110 00

Kdy: každý den 10-20:00

Kam na oběd:

Roztočte to se Sandwich Rodeo! Oblíbený letenský podnik Mr. Hot Dog si nadělil s příslibem nabízet neméně lahodná guilty pleasure jídla mladšího sourozence. Ať už váš výběr padne na burger plný masa, bagel nebo sandwich, bude to skutečná jízda. A pokud si na tak velké sousto nevěříte, vždycky mají v nabídce hranolky. 

Kde:Kamenická 602/24, 170 00 Praha 7-Holešovice

Kdy: denně 12-22:00

Umělci v rondonu: Čeští kuchaři, kteří vás vezmou do nebe

elle.cz

Kam na výlet:

Nechte se unést hvězdným nebem a probuďte se do kulis dechberoucí funkcionalistické architektury! Naplánujte si návštěvu Vily Volman již dnes a vydejte se na komentovanou prohlídku jejími útrobami i exteriérem, nebo si rovnou zarezervujte místo na sleepoveru, který se bude konat ve dvou termínech, a to 17.-18. srpna a 19.-20. srpna. Nocí pod hvězdami vás provedou šéfkuchař Oliver Pape, který nabídne velkolepý gurmánský zážitek v podobě večerní několika chodové degustace v kombinaci street foodu a fine diningu a po východu slunce pro vás připraví snídani. Svůj unikátní hudební koncept vytvořený pro tuto událost představí DJ a hudebník Pierre Urban a po probuzení vás provede ranní sound healing jógou Daniela Bacíková. Ať už si vyberete komplexní zážitek či jen komentovanou prohlídku, Vilu Volman si nemůžete nechat ujít.

Kde: Stankovského 1200/46, 250 88 Čelákovice

Kdy: 17.-18. srpna a 19.-20. srpna

Volmanova vila

 

Kam na večeři:

Své brány právě otevřela Marie B, uvolněná restaurace bez menu. Stojí za ní tým lidí z michelinské La Degustation Bohême Bourgeoise ze značky oblíbených restaurací Ambiente. Šéfkuchař Jiří Šoura zde naservíruje hostům gastronomický zážitek, který spojuje tradiční českou kuchyni, kreativní přístup a kvalitní suroviny. Na podnik navazuje vinotéka Vin de Marie. Jídla se zde budou obměňovat podle právě dostupných surovin, čtyřchodové obědy a večeře budou servírovány formou carte blache. Jídlo bude hostům odprezentováno až poté, co dojedí, a jen pokud budou chtít. „Carte blanche je pro hosty legrace. Užijou si dobré jídlo a můžou při tom hádat, jestli právě dojedli vepřové, nebo telecí. Zároveň má spoustu výhod pro kuchyni – jsme kreativnější a kompletně zpracováváme veškeré suroviny. Bez pevného lístku můžeme měnit nabídku i v řádu hodin a pohrávat si s ní," vysvětluje koncept Jiří Šoura. Zda jste na carte blanche připraveni se můžete přesvědčit na vlastní chuťové pohárky na adrese Dlouhá 37.

Kde: Dlouhá 729/37, 110 00 Staré Město

Kdy: denně 18-24

Marie B

Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

elle.cz

Zdroj: Autorský článek, archiv zmíněných