REKLAMA

Co podniknout v Praze o víkendu?

REKLAMA

Ať už berete víkendy jako formu odpočinku, nebo si berete práci domů, měli byste si udělat čas pro sebe a zajít se minimálně někam projít. Co to spojit s návštěvou výstavy, bruslením nebo divadelním představení? Ať se rozhodnete jakkoliv, tipy máme pro milovníky filmu, sportu i jídla. Také už se tak těšíte na víkend?

Koncert

Vyrazte v neděli na Václavák. Že je to na 17. listopadu klišé? Nemyslí si to skupina Mig 21, Tata Bojs nebo Thom Artway a Aneta Langerová. Společně tam totiž zahrají na Koncertu pro budoucnost. Nezmeškejte ani videomapping na budovu Národního muzea nebo videozdravici od dalajlamy. Začínáme v 16:30.

Bruslení

Nabruste brusle a poprvé si zajděte na letošní bruslení. První kluziště s umělým ledem se otevírá už v sobotu 16. listopadu u základní a mateřské školy Nedašovská na Zličíně. Vhodné i na bruslení s dětmi.

Výstava

Jaké jiné události, než ty před třiceti lety bychom si měli tento víkend připomínat? V sobotu se na Mariánském náměstí zahájí venkovní výstava fotografií Jana Šibíka zachycujících osudové okamžiky dějin před třiceti lety.

Kino

Tenhle víkend byste měli zajít do kina na český film. Nejen, že podpoříte zdejší tvorbu, ale připomenete si naši historii spolu s Aňou Geislerovou nebo Markem Vašutem. Řeč je o novém filmu Amnestie, který vypráví o roce 1989 a osudech bývalých disidentů a vězňů. Už kupujete lístky?

Divadlo

Divadlo Na zábradlí při příležitosti Noci divadel připravilo scénické čtení s názvem Nad dopisy diváků (od roku 1989 po současnost). Jiří Vyorálek, Jana Plodková, Václav Vašák, Magdaléna Sidonová, Petra Bučková a Kateřina Císařová se začtou do dopisů diváků zaslaných divadlu od konce roku 1989, vstup je volný a o zábavu bude jistě postaráno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA