ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší filmové dubnové novinky

Ve při

Desetidílný seriál Ve při slibuje zábavnou podívanou. Sleduje následky incidentu, který spolu zažijí dva cizí lidé, Dannym Cho a Amy Lau. Danny je zamindrákovaný a zadlužený údržbář, Amy Lau zase podnikatelka s naplněným životem. Jejich spor v tomto temně komediálním a přitom dojemném seriálu postupně roste a rozvrátí jejich životy i současné vztahy. Režiséra seriálu přitom inspirovala skutečná událost, která se stala jemu samotnému na semaforu v Los Angeles.

Kdy: 6. dubna
Kde: Netflix

 

Transatlantic

Transatlantic je sedmidílná televizní série vytvořená Annou Winger a Danielem Hendlerem podle románu The Flight Portfolio od Julie Orringer. Jde o zpracování skutečného příběhu Variana Frye, Mary Jayne Gold a Výboru pro záchranu v nouzi. Dobový kousek z druhé světové války vypráví o skupině mladých hrdinů, kteří riskují své životy, aby pomohli z nacisty okupované Francie uprchnout více než dvěma tisícům uprchlíků včetně nejhledanějších umělců z nacistických seznamů.

Kdy: 7. dubna
Kde: Netlix

 

Love & Death

Nová minisérie Davida E. Kellyho o texaské hospodyňce, která byla obviněna z vraždy. Elizabeth Olsen si zahrála postavu Candy Montgomery, ženu obviněnou z vraždy její přítelkyně Betty Gore sekerou poté, co měla poměr s jejím manželem. Kromě ní se v seriálu objeví Jesse Plemons, Krysten Ritter, Lily Rabe a Patrick Fugit. Premiéra Love & Death je naplánována na 27. dubna 2023, přičemž první tři epizody budou k dispozici okamžitě a zbytek bude debutovat každý týden až do 25. května.

Kdy: 27. dubna
Kde: HBO Max

Love & Death

 

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

Celovečerní film natočený podle seriálu Poslední království vypráví o sto let trvající válce mezi obyvateli Anglie a nájezdníky z Dánska. Téměř celá Anglie je sjednocená, jen lord Uhtred z Bebbanburgu, vládnoucí Northumbrii, ještě svou zemi trůnu nezaslíbil. Když král Eduard umírá, je mír v zemi ohrožen. Dva jeho potenciální dědicové, Aethelstan a Aelfweard, začnou bojovat o korunu. Mezitím se u anglických břehů objevila nová hrozba a lord Uhtred se musí rozhodnout, ke komu se přidá.

Kdy: 14. dubna
Kde: Netflix

 

Crossover

Film Crossover, založený na knižním bestselleru Kwameho Alexandra, představuje dospívající bratry Joshe a Jordana Bellovi, kteří jsou považováni za basketbalové fenomény. Dospělý Josh alias Filthy McNasty prostřednictvím své lyrické poezie vypráví příběh o tom, jak on a jeho bratr dospěli na hřišti i mimo něj, zatímco jejich otec, bývalý profesionální basketbalový hráč, si zvyká na život po aktivní kariéře a matka konečně následuje své vlastní životní sny.

Kdy: 5. dubna
Kde: Disney+

Zdroj: Wikipedia, Netflix, Netflixer.cz, HBO Max, Disney+