ELLE Movie List: Ty nejlepší filmové a seriálové novinky na měsíc únor

Mamacruz

Je jí sedmdesát, je katolička a žije ve Španělsku. Může být ještě něco více nepřátelské vůči lidské sexualitě a volným mravům? Cruz žije spořádaným životem se svým manželem, o kterém ale říká, že jsou jako dvě staré kamarádky, které spolu hrají kanastu. Vše se změní jedním náhodným kliknutím na internetu, po kterém se jí na obrazovce spustí porno. To spustí spirálu událostí, které ji vedou ke znovuobjevování vlastního těla a radosti ze života, na kterou už málem zapomněla. Vtipné i dojemné „sex-positive“ drama se zaměřuje na hledání tělesné i duševní svobody v každém věku.

Premiéra: 1. února
Kde: v kinech

 

Po proudu

Moritzovi je 22 let a na to, aby se zabýval vážnými životními starostmi má ještě spoustu času. Přestěhoval se za svým přítelem Jonasem do Berlína a chce si tu s ním užívat jejich lásku i všechno, co život v Berlíně mladým nabízí. Jenže fotograf Jonas si chce nezávaznosti berlínského života užívat po svém a s Moritzem se rozchází. Moritz, zdrcený rozchodem a ztracený v novém městě, se čím dál více noří do nočního života a zkouší nové drogy, kamarády i sexuální touhy. Moritz je v jádru zranitelný a hodný kluk, ale pokušení číhají na každém jeho kroku. My jsme svědky jeho vnitřního boje, jak dospět, ale neztratit přitom sám sebe.

Premiéra: 1. února
Kde: v kinech

 

Franta mimozemšťan 

Poklidný život jedné moravské vesnice rozvíří podivné úkazy. Na poli za obcí se evidentně odehrálo něco zvláštního. Místní amatérský astronom Blažej si je jistý, že nás navštívili mimozemšťané. Bohužel mu ale nikdo nevěří. Starosta Picek řeší dotace a policistka Marková zase ukradenou cisternu. Jenže kruhy na poli jsou jasným důkazem a také soused Franta se najednou chová podivněji než jindy. Jako by to ani nebyl on... 

Premiéra: 8. února
Kde: v kinech

 

Jeden den

Em a Dexter se potkali na vysoké a spřátelili se. Ačkoli jejich vztah zůstal pouze na úrovni přátelství, stali se jeden pro druhého tak důležitými, že se vídají dalších dvacet let. Vždy ve stejný den v roce, jen o rok později. Je přátelství mezi mužem a ženou možné nebo se musí vždy překlopit do lásky či do nezájmu? A není náhodou hluboké přátelství víc než láska? Nejen na tyto otázky hledá odpověď seriál Jeden den, který je citlivou i vtipnou sondou do lidských vztahů.

Premiéra: 8. února
Kde: Netflix

 

Láska, stalking, vražda

Automechanik z Nebrasky Dave Kroupa objevil v roce 2012 svět on-line seznamování a jeho výhody. Stačí jedno kliknutí a máš skvělé rande. A tak se také setkal s Cari Farver. Nehledal nic vážného, a ona souhlasila. Nezávazný sex, který nenese žádné závazky si oba užili. Jenže pak potkal Liz. Usměvavou, energickou motorkářku, do které se Dave zamiloval. Zdálo se, že jeho život díky lásce nabral úplně jiný směr. Než mu přišla zpráva od Cari: „Zničil jsi mi život. Teď já zničím tvůj a seberu ti všechno štěstí.“ Dokument Láska, stalking, vražda vypráví příběh o novodobém milostném trojúhelníku, který se vražedně zvrtnul a nad nímž zůstávají bezradní i zkušení kriminalisté.

Premiéra: 9. února
Kde: Netflix

 

Suncoast

Tak trochu vtipná, tak trochu smutná, ale rozhodně chytlavá podívaná. Film Suncoast je inspirovaný částečně autobiografickým příběhem teenagerky (Nico Parker), která se musí starat o svého umírajícího bratra a labilní matku a nečekaně se spřátelí s excentrickým aktivistou (Woody Harrelson) protestujícím proti jednomu z největších lékařských případů všech dob. Jak se vypořádá s údělem pečující sestry, kterou máma nechtěně pořád odsunuje na druhou kolej, která má ale i vlastní tak zajímavý a bouřlivý život?

Premiéra: 9. února
Kde: Disney+

 

Můžu ti říct tajemství?

Dívky, ženy, jejich rodiny… Přes účty na sociálních sítích si stalker najde všechny informace a pak jim navždy změní životy. Na začátku stojí tři oběti, ale na konci je jich mnohem víc. Stalker je chytrý, nelítostný a hlavně je vždy napřed. Neváhá zastrašovat, vydírat, ani ubližovat.

Premiéra: 21. února
Kde: Netflix

Můžu ti říct tajemství?

 

Matka v trapu

Hlavní hrdinka komedie Matka v trapu Sylvie (Petra Hřebíčková) má dobré místo v reklamní agentuře, pracovní úspěchy, krásné, vzorné děti a její manžel je známý malíř. Na první pohled štěstí. Jenže… je tomu vážně tak? Silviin šéf jí právě naložil několik těžkých úkolů, syn má ve škole solidní průšvih a manželovi se se štětcem ruce úplně nedaří. Všichni jsou ale v pohodě, protože jsou zvyklí, že Sylvie vždycky za všechny všechno vyřeší. Jenže Sylvie má najednou pocit, že dál už nemůže. Náhodou nebo řízením osudu Sylvii zastaví taxi, které řídí Anna a Sylvie se jím svěří s celým svým trápením. Anna jí nabídne na pár dní pronájem volného pokoje, aby si Sylvie mohla utřídit myšlenky a najít řešení. Dvě úplně cizí ženy začínají poznávat jedna druhou a díky tomu i samy sebe. Dostávají tím šanci dostat chaos ve svých životech zpátky pod kontrolu…

Premiéra: 22.února
Kde: V kinech

 

Mea Culpa

Zkušená advokátka Mea Harper se ujímá případu malíře  Zyaira Malloye, který byl obviněn z vraždy své milenky. On vinu odmítá, ale objevují se svědectví dalších žen, podle kterých umělec pod povrchem skrývá nebezpečné touhy. Podaří se jeho advokátce odhalit pravdu nebo podlehne jeho kouzlu? „Had nikdy není násilný, když pronásleduje svou oběť. Až když může bezpečně zaútočit, je velmi brutální.“ V hlavní roli uvidíte bývalou členku skupiny Destiny's Child, zpěvačku Kelly Rowland a o scénář a režii se postaral herec, filmař a dramatik Tyler Perry.

Premiéra: 23. února
Kde: Netflix

Zdroj: Netflix, Disney+, ČSFD.cz, Kinobox.cz