ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší filmové a seriálové novinky na březen

Kosmonaut z Čech

Pokud chcete vidět Adama Sandlera s českou vlajkou na rukávu a nášivkou „Prochazka“ na uniformě astronauta, pusťte si film Kosmonaut z Čech. Snímek byl natočen podle knižní předlohy Spaceman of Bohemia autora Jaroslava Kalfaře. Hlavní hrdina sci-fi odysey Jakub Procházka se vydává na půlroční vesmírnou misi a doma nechává svou těhotnou ženu Lenku. Během svého pobytu ve vesmírné tmě mu dělají společnost pouze vlastní myšlenky, které ho začínají konfrontovat s nepříjemnou realitou jeho života na zemi. Zažívá pocity osamělosti, zoufalství, stýská se mu po jeho ženě a trpí výčitkami, že jejich vztah obětoval svým kariérním ambicím. Uprostřed všech těchto pocitů se v jeho kosmické lodi objeví obrovský pavouk Hanuš, který mu prostřednictvím vzájemných hlubokých rozhovorů pomáhá najít (rozh)řešení.

Premiéra: 1. března 2024

Kde: Netflix

 

Gentlemani

Na Netflix dorazil očekávaný projekt režiséra Guye Ritchieho – seriál Gentlemani (The Gentlemen). Série je je spin-offem oblíbeného stejnojmenného filmu z roku 2019. Guy Ritchie, který už v minulosti režíroval gangsterskou komedii Podfu(c)k, se opět pustil do toho, co mu skvěle jde. Tentokrát jde o gangsterku s typickým drsným britských humorem o muži jménem Eddie, který po otci zdědí šlechtické sídlo. Eddie však brzy zjistí, že rozsáhlé venkovské panství je součástí konopného impéria, ve kterém figuruje mnoho členů zločineckého podsvětí. Do toho ještě musí řešit dluhy svého bratra, na jejichž splacení ovšem nemají peníze. Eddie se snaží chránit rodinu před týpky z podsvětí... přistoupí na jejich zločineckou hru.

Premiéra: 7. března 2024

Kde: Netflix

 

Šógun

Desetidílná minisérie z prostředí feudálního Japonska kolem roku 1600 Šógun je výpravná sága o válce, vášni a moci. Jedné noci u japonského pobřeží ztroskotá holandská loď a její lodivod, Angličan John Blackthorne, tu uvízne a zasáhne do dosud nerozhodnutého boje o titul šóguna a vládu nad Japonskem. Byla natočena podle bestselleru Jamese Clavella a už během prvních šesti dnů od premiéry zaznamenala na streamovacích platformách Hulu a Disney+ 9 milionů zhlédnutí. V USA je Šógun dokonce nejsledovanějším seriálem z produkce FX a těsně se mu podařilo porazit i druhou řadu cenami Emmy ověnčeného seriálu Medvěd. Prvních několik epizod seriálu Šógun je již k dispozici na Disney+ a nové díly budou přibývat každé úterý až do 23. dubna.

Kdy: premiérové díly každé úterý až do 23. dubna

Kde: Disney+

 

Režim

Šestidílný temný komediální seriál Režim vypráví o životě za zdmi autoritářského režimu kdesi ve střední Evropě, který se začíná hroutit. Kancléřka Elena Vernhamová v podání Kate Winslet je pořád více paranoidní a labilní a odmítá vycházet z paláce. Obrátí se na vojáka Herberta Zubaka (kterého ztvárnil Matthias Schoenaerts) a udělá z něj svého důvěrníka. Zubakův vliv na kancléřku stále roste a Eleniny pokusy rozšířit svou moc nakonec vyústí do rozkolu v paláci i zemi.

Premiéra: 3. března 2024

Kde: HBO Max

 

Železní bratři

Bratři Kevin, Kerry, David a Mike Von Erichové se v osmdesátých letech se svými výkony ve wrestlingových rinzích nesmazatelně zapsali do americké historie tohoto sportu. Bojovat museli nejen v ringu, ale i v soukromí. Jejich otec a trenér v jedné osobě se vůči nim projevoval velmi despoticky a pevná pouta mezi bratry se začala povážlivě trhat. V dojemném životopisném příběhu Železní bratři září Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson, Stanley Simons a Holt McCallany.

Premiéra: 7. března 2024

Kde: v kinech

 

Protivný, sprostý holky

Mileniálové zbožňovali Protivný, sprostý holky, generace Z je bude zbožňovat taky. Nový remake kultovní teenagerské komedie vrací na plátna královny školy Plastics v nové podobě. Vezmou pod svá křídla naivní Cady, která se po letech strávených v Africe snaží stát součástí nic neodpouštějícího kolektivu střední školy. Arogantní Plastics ale netuší, že je Cady chce ve skutečnosti ponížit. Jednoduché to nebude ani pro Cady, protože patřit k nejpopulárnější a nejobdivovanější partě ve škole je... záludné.

Premiéra 7. března 2024

Kde: v kinech

 

Panenky na útěku

Jamie je čerstvě po rozchodu a Marian je vyčerpaná z práce. Dohodnou se, že si vyrazí na dovolenou a přijdou na jiné myšlenky. Vypůjčí si auto a zamíří na slunečnou Floridu. Ideální holčičí dovolená by mohla začít, kdyby ovšem kamarádky v místní autopůjčovně omylem nedostaly auto, ve kterém chtěla místní mafie převézt nebezpečný kufr. Kamarádky řeší chlapy, své problémy a drinky, mafiáni se snaží je dostihnout a kufr jim z auta vzít. Panenky na útěku jsou akční vtipnou podívanou, u které se pobavíte. P.S.: Hraje tu i Pedro Pascal!

Premiéra 21. března 2024

Kde: v kinech

 

Neposkvrněná

Jeptiška Cecilia (kterou zde ztvárňuje Sydney Sweeney) se stane novodobou Pannou Marií. Ukáže se, že čeká dítě, aniž by kdy ztratila své panenství. Neposkvrněná odjede do odlehlého italského kláštera, kde ji srdečně přivítají a starostlivě se o ni starají. Brzy ale začne zjišťovat, že její nový domov a jeho temné chodby skrývají děsivá tajemství. Boží místo nemá možná s Bohem nic společného, stejně jako boží dítě, které porodí…

Premiéra 21. března 2024

Kde: v kinech

Zdroj: Kinotip.cz, uvedené streamovací a distribuční společnosti