ELLE Movie List: Ty nejlepší filmové a seriálové novinky na leden

Podruhé mě neoklameš

Maya na kameře dětské chůvičky zahlédne svého manžela. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by se ovšem manžel nestal přímo před jejíma očima obětí vraždy a nebyl už pár dnů pohřbený… Napínavý seriál o čerstvé vdově, která postupně začne odhalovat děsivá tajemství manželovy i své rodiny, byl natočen podle předlohy románu amerického spisovatele Harlana Cobena Fool me once.

Premiéra: 1. ledna 2024
Kde: Netflix

 

Adikts

Jak se na drogy dívají a jak je používají studenti adiktologie? A jaké následky bude jejich experimentování s ilegálními látkami mít? Prozradíme alespoň to, že se jejich účinky u všech stanou permanentní a každý z hrdinů díky nim získá nějakou superschopnost, která ho ovšem dostane až na samou hranu jeho sil. Seriál vznikl pod taktovkou Adama Sedláka, režiséra úspěšného filmu s drogovou tématikou Banger. Rozhovor o seriálu Adikts s ním v aktuálním lednovém čísle vedla šéfredaktorka Thea Prokop.

Premiéra: 9. ledna
Kde: iVysilání České televize

 

Identita

Sedmidílný televizní seriál je historicky prvním pořadem věnovaným českému grafickému designu. Průvodce Aleš Najbrt vás v něm seznámí se stovkou nejvýznamnějších průkopníků tohoto oboru, předními grafickými designéry a současnými tvůrci, kteří formují vizuální identitu naší republiky. Mezi vybranými osobnostmi z oblasti grafického designu uvidíte například typografa Zdeňka Zieglera, respektovaného grafika Jiřího Rathouského i výtvarníka Karla Teigeho. Mladší generaci prezentují například Tomáš Machek, Petr Babák, Robert V. Novák, Klára Kvízová a další.

Premiéra: 11. ledna
Kde: Česká televize

 

V letu

Komerční letadlo Boeing 777 kromě běžných cestujících převáží také půl miliardy ve zlatě. A parta chytrých nadaných zlodějů se přímo v letové hladině pokusí zlato z útrob letadla získat. Film režiséra F. Garyho Graye, který na kontě úspěšné filmy Loupež po italsku nebo Ctihodný občan je zábavnou akční podívanou.

Premiéra: 12. ledna 2024
Kde: Netflix

 

Pozůstalá

Mladá žena po smrti strýce, kterého nikdy neviděla a ani o něm nikdy neslyšela, zdědí pozemek. Možný důvod k radosti kalí fakt, že se na pozemku nachází rodinné pohřebiště a že její strýc není poslední mrtvý, který se v jejím okolí vyskytne. Bizarní situaci ještě zkomplikuje příchod nevlastního bratra, o němž hrdinka také neměla tušení. Mrtví přibývají a policisté se záhadným vraždám snaží přijít na kloub. Temný jihokorejský seriál si vás získá svým dějem i temnou atmosférou.

Premiéra: 19. ledna 2024
Kde: Netflix

 

Griselda

Griselda Blanco uprchla se třemi malými syny a belíčkem kokainu z Kolumbie na Floridu. Tady se časem vypracovala na hlavu místního obchodu s drogami. Její cestu s fascinujícími, vtipnými i brutálními momenty můžete sledovat v seriálu Griselda. Roli šéfky drogové mafie ztvárnila kolumbijsko-americká herečka Sofia Vergara, která je v ní k nepoznání.

Premiéra: 25. ledna 2024
Kde: Netflix

 

Chudáčci

Bella Baxter, mladá mrtvá žena, se znovu probudí do života díky doktoru Godwinu Baxterovi. Frankensteina v sukních ale od svého stvořitele uteče, a bez jakýchkoli předsudků a zažitých stereotypů začíná objevovat svět, vlastní sexualitu a bojuje za svobodu a rovnoprávnost. Černý humor, silná vizuální stránka filmu i skvělý herecký výkon Emmy Stone jsou jen některé z důvodů, proč byste Chudáčky měli vidět.

Premiéra: 25. ledna 2024
Kde: v kinech