ELLE MOVIE LIST: nejlepší filmy, které teď uvidíte v letních kinech

Velké nic

Filmový štáb Víta Klusáka a Mariky Pecháčkové na jaře 2020 vyrazil do vylidněných ulic a po dva roky v nich sledoval reakce české společnosti na měnící se vládní nařízení reagující na pandemii covid-19. V dokumentární tragikomedii Velké nic nasbírali filmaři silné příběhy lidí z různých oblastí, zachytili bizarní obrazy krize a vytvořili až absurdně úsměvnou zprávu o naší společnosti v době covidové.

Kdy: 25. 7.
Kde: Letní kino Kinská, Praha

 

Korzet

Píše se rok 1877 a blíží se 40. narozeniny císařovny Sissi. Ona sama však nemá velké důvody k oslavám. Je spoutaná svým postavením i stále pevnějším korzetem, do nějž uzavírá své tělo ve snaze uchovat si štíhlost a mladý vzhled. Jak by ale mohla žít, kdyby se dokázala oprostit od pedantského drobnohledu vídeňského dvora? Nechte se unést nadčasovým příběhem o rebelující panovnici, která touží po svobodě a rozhodne se vzít osud do vlastních rukou.

Kdy: 26. 7.
Kde: Letní kino Meetfactory, Praha

 

Život pro samouky

Výborná Jana Plodková si zahrála Kláru, které ve čtyřiceti nečekaně skončí manželství a ona se po mnoha letech ocitne znovu na volném trhu seznamování a randění. Je víc než jasné, že řada trapasů na sebe nenechá čekat. Do toho připočtěme dvě dcery, excentrickoubabičku a šílenou vztahovou koučku. Do té chvíle naplánovaný život se převrací vzhůru nohama a z organizované Kláry se stává samouk.

Kdy: 27. 7.
Kde: Letní kino Sezimovo Ústí

 

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

Umělecký western, který poodhaluje tajemství zahalující život a smrt kdysi největšího desperáta Divokého západu Jesseho Jamese. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. V hlavní roli Jesseho Jamese se exceloval Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího a známějšího Bena. Zjistěte, jaký vlastně byl lupič Jesse James a proč se člen jeho gangu a přítel, který ho zbožňoval, Robert Ford, postavil proti němu?

Kdy: 28. 7.
Kde: Scalní letňák, Brno

 

Ztracené město

Novodobá variace na Belmondova Muže z Acapulca. Tedy, tak nějak. Sandra Bullock jako spisovatelka Loretta Sage píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech, ale sama prakticky nevystrčí nos svého bytu. Okouzlujícího hrdinu jejích románů, dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách knížek na pohled sexy, ale jinak totální looser Alan (Channing Tatum). Když ujetý miliardář (Daniel Radcliffe) unese spisovatelku přímo před jeho očima, protože si myslí, že ve své poslední knize popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, rozhodne se ji Alan zachránit. Vědom si svých limitů, přibere záchrannou misi osobního trenéra a opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Lorettu se jim sice podaří vysvobodit, ale tím jejich dobrodružství teprve začíná…

Kdy: 29. 7.
Kde: Letní kino Michálkovice, Ostrava

 

Dvě slova jako klíč

Mozaika mnoha hrdinů z různých kontinentů, kteří zdánlivě nemají vůbec nic společného. Japonský podnikatel se chce smířit s dcerou, kterou jako malou opustil, a vydává se s ní na cestu do Himalájí. Stejně jako on, i svobodná matka v Česku dostane záhadný dopis se zásadní zprávou. Malíř a vyléčený alkoholik potkává krásnou ženu a s ní i možnost vést rodinný život. Spisovatel bere svého kamaráda na výpravu do indonéské džungle. Kněz v New Yorku se vypořádává s podivnými sny a někde u Baltského moře čeká starý muž na návštěvu svého syna. Každý z hrdinů stojí před zásadní změnou ve svém životě a jejich kroky ovlivňují příběhy těch druhých. Jejich oddělené cesty se začnou prolínat, až se nakonec spojí do jednoho velkého příběhu života.

Kdy: 30. 7.
Kde: Letní kino Domažlice

 

Východní fronta

24. února 2022 odešel Jevhen bojovat do ukrajinské války. A začal všechno natáčet: své pocity, zážitky a kamarády, se kterými šel do války. Jsou členy dobrovolnického zdravotnického praporu Hospitalěri a snaží se poskytovat na frontě první pomoc a evakuovat raněné. Hlavními protagonisty filmu dokumentaristy Vitalije Manskeho jsou právě členové této mobilní jednotky a ten na svůj film zachycuje jejich každodenní život. Uvidíte sestřih ze šesti měsíců plných dramatu, beznaděje, strachu, nenávisti, hořkosti, lásky, ale hlavně víry ve vítězství.

Kdy: 31. 7.
Kde: Letní kino Brno - střed

Zdroj: Rotten Tomatoes, IMDb, ČSFD