KAM S ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na oběd i na sklenku vína:

Jste-li milovníkem či milovnicí vína a italské gastronomie, pak zpozorněte. V Praze byla otevřena vinárna a restaurace Signorvino, která se specializuje na méně známá, ale vynikající italská vína, a zároveň ctí tradice italské regionální kuchyně. Je to první pobočka mimo Itálii, kde si Signorvino získalo popularitu například v Miláně, Římě nebo Benátkách. Nabízí více než dva tisíce značek italských vín a s výběrem vám pomohou zdejší odborníci. Neváhejte a vydejte se na italské rande!

Kdy: denně od 9 do 21 hodin

Kde: Westfield Chodov, Roztylská 2321/19, 148 00 Praha 11-Chodov

Signorvino

 

Kam na konferenci:

Alma Prague pořádá svou první gastronomickou konferenci AlmaTalks zaměřenou na půdu a spolupráci mezi kuchaři a zemědělci. Jde o výroční událost pořádanou k oslavě prvního roku existence Alma Prague, která přivítá české i zahraniční řečníky z oboru. V intimní atmosféře s omezenou kapacitou 100 lidí se tak účastníci mohou těšit na rozhovory a živé panelové diskuze, promítání i diskuzní fóra. V plánu je pořádat minimálně dvě konference za rok.Témata, kterých se jednotliví řečníci a řečnice z Česka, Velké Británie, Německa a Nizozemska dotknou, jsou půda a její benefity pro suroviny, krajinu i naše zdraví, příklady spoluprací gastro podniků se zemědělci, možnosti pozitivního vlivu gastronomie na řetězec produkce surovin i klimatickou změnu, nebo šíření osvěty směrem k hostům restauračních zařízení.„V naší restauraci se snažíme s tímto tématem pracovat od samotného začátku, podporujeme celou řadu lokálních zemědělců a producentů a věříme, že to má smysl. Je pro nás podstatné se o tématu bavit a dále ho rozvíjet i s ostatními progresivně naladěnými lidmi v našem oboru a celé téma v Česku posouvat dál,” doplňuje záměr konference Vojtěch Václavík, zakladatel Alma Prague a bister KRO.

Kdy: 25. června 2024

Kde: v prostorách restaurace Alma

Alma Talks

 

Kam na výstavu:

Renesanční zámek v Bechyni zpřístupní veřejnosti během letošní sezony dvě výstavy, které různými způsoby zkoumají téma svobody. První s názvem Avantgarda z rodinné sbírky Stava přiblíží ve 133 dílech od 41 umělců avantgardní umění. Druhá výstava s názvem Současné umění a Sochařský park, prezentovaná ve spolupráci s renomovanou italskou Galerií Continua, se zaměří na tvorbu současných umělců. Výstavy návštěvníky provedou zámeckou sýpkou, Sochařským parkem i samotným zámkem. „Výstavní koncept umělecké sezony 2024 zkoumá svobodu mnoha způsoby: svobodu umělců tehdy a dnes, stejně jako svobodu sběratele dát jejich umění jiný kontext. Oslavuje rozmanitost a osobní vizi,“ upozorňuje jedna z kurátorek a majitelek zámku Nicole Stava.

Kdy: do konce září 2024

Kde: Zámek 1 Kanceláře nad bránou, 391 65 Bechyně

výstava na zámku Bechyně

 

Kam na módní přehlídku:

Studentstvo ateliéru Design oděvu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně opět láká nadšence mladého designu. Na netradiční lokaci, v aule Academia Univerzity Tomáše Bati, představí své absolventské kolekce celkem devět mladých designérek a designérů v rámci přehlídky Exist. Mezi magisterskými pracemi zaujme například kolekce Amen, která odvážně zkoumá moderní funerální módu a otevírá dialog o symbolice barev v truchlení. Kolekce HapSen zase přibližuje svět módy zrakově handicapovaným a dává hmatatelný rozměr abstraktním vzorům. V rámci bakalářských prací se můžete těšit na Dorotu Kostelnou, jež ve své kolekci zdůrazňuje, že historii nelze smazat, ale můžeme ji hrdě nosit a sžít se s ní. Kolekce 5 more minutes od Anny Čerbačeské oslavuje pohodlí a útulnost prošívané bundy, kterou přeměňuje z outdoorového oblečení na městský symbol sladkého lenošení. Celou přehlídku společně s neformální afterparty hudebně doprovodí producent Rainer a Nanashi.

Kdy: 22. června 2024

Kde: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

módní přehlídka Exist

 

Kam na výstavu:

Výstava Fire Walk With Me vznikla jako intuitivní propojení dvou umělců, které spojuje práce s přírodním elementem ohně. Blanka Němcová, talentovaná keramička, ve své tvorbě využívá techniku vypalování keramiky. Richard Nestler pracuje s úhlem, materiálem vzniklým pálením dřeva, který používá k tvorbě svých velkoformátových kreseb. V prostorách galerie THE DESIGN se díky kurátorce Romaně Drdové setkají poprvé.

Kdy: od 19. června do 6. října 2024

Kde: Havelská 517/14, 110 00 Staré Město

Mohlo by se vám líbit

KAM S ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Venku je krásně a víkend má celé dva dny pro to, abyste je využili naplno a naplnili objevováním i zaslouženým nicneděláním. Tak neseďte doma a vyrazte s ELLE ven. Představujeme vám jediný to do list, který o víkendu skutečně potřebujete.
elle.cz

Zdroj: archiv zmíněných