Knihy, které by letos v zimě neměly chybět na vašem nočním stolku

Kde zpívají raci – Delia Owensová

Knižní óda na přírodu se zaměřuje na dívku Kyu, která poté, co se její rodiče ztratí, žije sama uprostřed bažiny. Její život ale naruší láska a posléze i tajemné úmrtí nápadníka.

 

Delia Owens

Číst udržitelně: Po smysluplném šatníku se vrhněte také na knihovnu

elle.cz

Cizinec – Jacques Ferrandez

Existenciální román Alberta Camuse dostává nový háv díky komiksovému zpracování od Jacquese Ferrandeze. Originální způsob, jak literární klasiku představit mladé generaci.

 

Jacques Ferrandez

 

Republika – David Zábranský

Silná výpověď o současném dění i politice je inspirovaná událostmi na Slovensku a vraždou novináře Jána Kuciaka. Neočekávejte ale žádnou kroniku, nýbrž nadčasový příběh platný nejen v jedné středoevropské zemi.

 

David Zábranský

 

Normální lidi – Sally Rooneyová

Marianne a Connell jsou tak odlišní, ale přece jen je k sobě něco táhne, ať jsou od sebe jakkoli daleko. Světový bestseller se konečně dočkal českého překladu a stojí za to.

 

Sally Rooneyová

Knihy do karantény: Silné ženské hrdinky, které vás nadchnou

elle.cz

Dopisy umělců – Michael Bird

Jací byli světoví umělci jako Leonardo da Vinci, Jean Cocteau nebo Frida Kahlo v soukromí? Sto pečlivě vybraných dopisů odkryje smýšlení velikánů o životě, lásce i o štěstí.

 

 

 

Michael Bird

 

HausMagick – Erica Feldmannová

Kdo za poslední roky nepropadl fenoménu hygge, jako by nežil. Přestože se tento pojem může zdát být už přežitkem, kniha o bydlení HausMagick. Transform Your Home with Witchcraft  vás přesvědčí o opaku. Všechna zakoutí vašeho bytu se díky návodům promění v samotnou definici severské útulnosti.

 

 

Erica Feldmannová

Klára Pokorná radí, jak zůstat fit, když jste zavření doma

elle.cz

Matěj maluje mapy – Michaela Hošková

Cesta autisty může vypadat jakkoli. Třeba jako pražské metro, které Matěj tak rád maluje. Kniha odkrývá příběh známé české rodiny bojující s nástrahami zdraví i života.

 

Michaela Hošková