Knihy, které by letos v zimě neměly chybět na vašem nočním stolku

Kde zpívají raci – Delia Owensová

Knižní óda na přírodu se zaměřuje na dívku Kyu, která poté, co se její rodiče ztratí, žije sama uprostřed bažiny. Její život ale naruší láska a posléze i tajemné úmrtí nápadníka.

 

Delia Owens
Mohlo by se vám líbit

Číst udržitelně: Po smysluplném šatníku se vrhněte také na knihovnu

O tom, že impulzivní nákupy v módních řetězcích naší planetě zrovna dvakrát neprospívají, zřejmě něco tušíte. Ale o tom, jak škodlivý dokáže být knižní trh, se tolik nemluví. Vybudovat si udržitelnou knihovnu přitom není o nic těžší než cesta k udržitelnému šatníku. Odlehčíte tím svojí hlavě i životnímu prostředí a dost možná tak objevíte knihy, které vám bez nadsázky změní život.
elle.cz

Cizinec – Jacques Ferrandez

Existenciální román Alberta Camuse dostává nový háv díky komiksovému zpracování od Jacquese Ferrandeze. Originální způsob, jak literární klasiku představit mladé generaci.

 

Jacques Ferrandez

 

Republika – David Zábranský

Silná výpověď o současném dění i politice je inspirovaná událostmi na Slovensku a vraždou novináře Jána Kuciaka. Neočekávejte ale žádnou kroniku, nýbrž nadčasový příběh platný nejen v jedné středoevropské zemi.

 

David Zábranský

 

Normální lidi – Sally Rooneyová

Marianne a Connell jsou tak odlišní, ale přece jen je k sobě něco táhne, ať jsou od sebe jakkoli daleko. Světový bestseller se konečně dočkal českého překladu a stojí za to.

 

Sally Rooneyová
Mohlo by se vám líbit

Knihy do karantény: Silné ženské hrdinky, které vás nadchnou

Máme být doma a číst si, říkal to i pan prezident. Proč ne, kdy jindy taky trávit čas se čtením, od kterého se nemůžeme odtrhnout, než během pandemického podzimu? Vybrali jsme pro vás čtyři knihy, se kterými to půjde snadno.
elle.cz

Dopisy umělců – Michael Bird

Jací byli světoví umělci jako Leonardo da Vinci, Jean Cocteau nebo Frida Kahlo v soukromí? Sto pečlivě vybraných dopisů odkryje smýšlení velikánů o životě, lásce i o štěstí.

 

 

 

Michael Bird

 

HausMagick – Erica Feldmannová

Kdo za poslední roky nepropadl fenoménu hygge, jako by nežil. Přestože se tento pojem může zdát být už přežitkem, kniha o bydlení HausMagick. Transform Your Home with Witchcraft  vás přesvědčí o opaku. Všechna zakoutí vašeho bytu se díky návodům promění v samotnou definici severské útulnosti.

 

 

Erica Feldmannová
Mohlo by se vám líbit

Klára Pokorná radí, jak zůstat fit, když jste zavření doma

Hodinka v posilovně, lekce jógy, jít pěšky z práce nebo na procházku s přáteli o víkendu? Pohybu si v našem běžném životě už ani nevšímáme, ale co když je náš veškerý každodenní pohyb omezen pouze na prostory bydlení? Jak být ale fit a cítit se skvěle také během lockdownu?
elle.cz

Matěj maluje mapy – Michaela Hošková

Cesta autisty může vypadat jakkoli. Třeba jako pražské metro, které Matěj tak rád maluje. Kniha odkrývá příběh známé české rodiny bojující s nástrahami zdraví i života.

 

Michaela Hošková