Nudíte se? Máme pro vás program na následující dny

 

Tradiční Francouzský trh na pražské Kampě patří mezi oblíbené letní akce v hlavním městě, návštěvníkům každoročně nabízí řadu nejen gastronomických zážitků. Tento rok se trh koná od 13. do 18. července a bude inspirován typickým květinovým trhem z francouzských měst tzv. „marché aux fleurs‟, představí také řadu francouzských lahůdek, nápojů, ale i hudbu. Návštěvníci se tak mohou těšit na ochutnávku Paříže přímo v Praze. 

 

Francouzský trh na pražské Kampě
Info ikona

 

Dnes začíná festival United Islands of Prague, který bude pokračovat i v sobotu 26.6. Na ostrovech na řece Vltavě se v Praze můžete těšit na spoustu hudby, zajímavých přednášek, workshopů i panelových diskusí. Během festivalu si budete moci vyzkoušet i různé disciplíny pod záštitou Českého Olympijského výboru a sportovních svazů. A navíc je festival úplně zdarma.

 

United Islands of Prague
Info ikona

 

Yoga Movement Experience přenáší jógu mimo studio a kombinuje ji s dalším zážitkem, který se pokaždé mění. Tentokrát si pro vás pořadatelé připravili jógu & piknik v krásné Artisème zahradě přímo za Lennonovou zdí, a to již 30.6. Krásné místo, Yoga Movement signature lekce, piknik & růžové prosecco. To je kombinace, kterou přivítáte léto. Piknik si vychutnáte přímo v zahradě. Menu zatím zůstává tajemstvím. K celému večeru vám potom vybrala vína skvělá Linda Karpašová. Bude to oslava toho, že se můžeme všichni znovu nadechnost, proto na vás také čeká dárek s překvapením od Rituals, který potěší všechny vaše smysly.

 

Yoga Movement Experience
Info ikona

 

V sobotu 26. června od 13:00 do 18:00 se po roce opět uskuteční Kytkobraní. Po roce se znovu otevře zahrada Atria na Žižkově pokojovkám, rajčatům, muškátům, kyticím i lidem. Tématem prvního letošního žižkovského Kytkobraní je street gardening neboli městské zahradničení. Přijďte na sousedskou slavnost, kde se dozvíte více o tom, jak pěstovat rostliny ve městě nebo jak si založit malou zahrádku před domem. Zjistíte, v čem spočívá péče o pokojové rostliny v obýváku a jaké řezané květiny pořídit mámě, aby k ní neletěly přes půlku zeměkoule. Součástí akce bude již tradiční květinový swap nebo panelová diskuze o street gardeningu. Děti si mohou přijít zahrát hry od Ateliéru v lese nebo vytvořit seed bombs se semínky ze Semínkovny. Nebude chybět prodej pokojovek od Haenke a řezaných květin od Green Decor. Květinové poradenství a poznávačku pro děti zajistí Český zahrádkářský svaz.

 

Kytkobraní
Info ikona

 

Koncert Jana Mráčka, nejmladšího sólisty v historii Symfonického orchestru Českého rozhlasu se uskuteční 26.6 ve Werichově vile na Malé  straně. Zazní Brahmsova Sonáta pro housle a klavír, Z domoviny od Smetany, Dvořákův Mazurek a další. Na klavír doprovází Lukáš Klánský. Hudební slavnosti na zahradě Werichovy vily “Klasika u Wericha” – to je pět letních večerů s klasickou hudbou v podání výjimečných a talentovaných umělců na místě s geniem loci a přáním potěšit sluch a duši.

 

Klasika u Wericha
Info ikona

 

Oblíbené Letní shakespearovské slavnosti si nemůžete nechat ujít ani letos. Vstupenky jsou aktuálně v prodeji. Představení začínají již v pondělí 28. června. Premiérou letošního ročníku bude magická komedie BOUŘE v režii autorského tandemu SKUTR. V klidu vás jistě nenechají ani bratislavští ROMEO A JÚLIA, populární ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY či VESELÉ PANIČKY. No a chybět samozřejmě nesmí POVYK, HAMLET nebo ZIMNÍ POHÁDKA. A milovníky Shakespeara v originále určitě potěší A MIDSUMMER NIGHT’S DREAM (SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ) v podání Prague Shakespeare Company (uvádíte s českými titulky).

 

Letní shakespearovské slavnosti
Info ikona

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA