Naučte se zkratku NFT. Je v ní budoucnost umění i módy

NFT znamená non-fungible token, což je měna, kterou nejde s ničím jiným zaměnit. Představte si třeba originální umělecké dílo, které, když směníte, dostanete za něj jiné. Než ještě začnete nakupovat online barvy s představou, že za vaši malbu vyměníte třeba dílo od Van Gogha, musíme vás upozornit, že taková směnárna funguje jen v online prostředí. Ono dílo totiž musí být vytvořeno virtuálně a nezáleží na tom, zda to bude hudba, obraz nebo text. Důležité je, aby jeho vlastnictví bylo zapsáno do blockchainu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Obchodovat s uměleckými díly můžete na tržišti, nejznámější je například Opensea, které funguje jako aukce. Pokud zde chcete obchodovat, připravte si kryptoměnu ethereum. Až si dílo zakoupíte, dostanete jeho digitalizovaný certifikát. Upozornit vás ale musíme na to, že, i když budete jediný vlastník, kdokoliv si může obrázek vašeho uměleckého díla stáhnout k sobě.

 

 

Čtete si článek a říkáte si, dobře, jak to ale souvisí s módou? Jednoduše. Krypto móda je naše budoucnost. A pro někoho už i současnost, například pro umělkyni a instagramovou influencerku Johannu Jaskowskou, která navrhuje virtuální oblečení, a potom v něm velmi efektně pózuje na svém Instagramu. Zaplatit za něj můžete právě onou kryptoměnou, zvanou ethereum.

Jde vám z toho hlava kolem? Nedivíme se, ale čím dřív si další úroveň tohoto virtuálního světa osvojíte, tím lépe. Zatím doporučujeme začít s pochopením, jak vlastně funguje blockchain. Není to tak jednoduché, ale mohlo by vám pomoci toto názorné video. Vzhledem k tomu, že se letos v únoru konal také krypto fashion week, není čas ztrácet čas.

 

Budoucnost módy patří mileniálům

elle.cz