Oddejte se s ELLE: Řekněte své ano tomu pravému snubnímu prstenu

Snubní prsteny jsou symbolickým projevem lásky a oddanosti mezi partnery odnepaměti. Jejich historie sahá až do starověkého Egypta, kde byly první prsteny používány jako symbol věčnosti. Takové prsteny byly tehdy zhotoveny z rákosu, trávy a jiných materiálů, které byly v té době snadno dostupné. V antickém Řecku a Římě byly pak snubní prsteny užívány jako symbol lásky a oddanosti. Římští novomanželé si tento šperk vyměňovali a dokazovali si tím nejen lásku, ale také právní a společenský status manželství. V průběhu středověku se staly snubní prsteny běžnějšími a začaly se používat v celé Evropě. A dnes? Dnes jsou snubní prsteny běžnou tradicí takřka po celém světě. Existuje mnoho typů, mohou být vyrobeny z různých materiálů a nabývat nespočtu podob. Vybrat si ten pravý je skoro stejně tak těžké, jako najít vyvoleného partnera. Skoro.

Mohlo by se vám líbit

Oddejte se s ELLE. Jak na svatební líčení?

Nalíčit se sama, nebo povolat do služby make-up artistu? Nahé líčení, nebo výrazná červená rtěnka? Zůstat věrná tomu, co důvěrně znáte a zvolit klasický a přirozený vzhled? Nebo se rozhodnout pro něco trochu odvážnějšího a chtít ve svůj velký den opravdu vyniknout? Samé otázky! Tak na ně pojďme najít odpovědi.
elle.cz

Jak klenot vybrat?

Tradiční snubní prsteny

Tradiční snubní prsteny jsou nejčastěji vyrobeny z klasického žlutého zlata a mají jednoduchý design. Minimalistické kroužky, leštěné či broušené, anebo osázené drobnými kamínky, jsou nejčastější volbou nastávajících. Zejména proto, že partneři mohou mít prsten jedna ku jedné stejný. 

Dle posledních trendů

Moderní snubní prsteny jsou obvykle navrženy s ohledem na aktuální módní trendy a mohou mít různé tvary a barvy. Takové vám zhotoví například lokální šperkař, svou představu však můžete konzultovat i v tradičním klenotnictví a nechat si prsteny vyrobit na zakázku.

Solitaire, eternity,...

Solitaire snubní prsteny jsou prsteny s jedním kamenem, obvykle se jedná o diamant či zirkon. Jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají jednoduchý a klasický design. Eternity snubní prsteny jsou pak zdobené řadou kamenů kolem celého obvodu prstenu. Jde o luxusní kousky, jejichž cena stoupá přímo úměrně počtu osázených kamenů...

Vintage jako po babičce

Chcete mít opravdový unikát? Pak po novomanželském klenotu pátrejte v anticích či na online burzách. Tyto prsteny jsou často velmi cenné a budou vhodné pro ty, kteří hledají skutečně originální kousek. 

Nechte se při výběru inspirovat...

Kolik takové snubní prsteny stojí?

Ceny snubních prstenů se mohou lišit v závislosti na různých faktorech, jako jsou použité kovy, velikost a kvalita drahých kamenů. Mezi nejpopulárnější materiály patří zlato, stříbro, platina a titan, drahých kamenů je však nespočet. Důležitou roli také hraje klenotnická značka nebo skutečnost, že jde například o malého lokálního klenotníka. Některé snubní prsteny mohou stát i statisíce, zatímco jiné mohou být o poznání dostupnější a stát jen několik tisíců korun. Pokud hledáte luxusní a exkluzivní prsten, můžete očekávat vyšší cenu, zatímco dostupnější prsteny bývají obvykle vyrobeny z méně drahých materiálů. Sáhnout můžete i po zmiňované vintage variantě, i zde však hraje roli původ, stáří a materiál, ze kterého byly prsteny vyrobeny.

Pokud se chystáte vybírat snubní prsten, doporučuje se začít několik měsíců před svatbou, abyste měli dostatek času na výběr správného designu, materiálu a velikosti. Ideální je vybrat prsten alespoň 2-3 měsíce před svatbou, aby byl dostatek času na případné úpravy či například gravírování. Měli byste také zvážit, zda si přejete zakoupit hotový prsten nebo si nechat vyrobit vlastní design. Vlastní design vyžaduje delší čas pro přípravu, vzniku takových prstenů totiž předchází několik konzultací s klenotníkem a výroba, což může celý proces o poznání prodloužit.

Mohlo by se vám líbit

Tipy na svatební doplňky

Hledáte-li svatební inspiraci, která nenudí, jste tu správně. Jsme tu proto, abychom vnesli ne-tradiční inspiraci do něčeho tak tradičního, jako je svatba. A tentokrát se zaměříme na drobné maličkosti, které dovedou váš svatební look k dokonalosti. Vždyť jak se říká, dokonalost tkví v detailech. A jedná-li se o ty svatební, platí to dvojnásob.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek