Dries van Noten: Dokonalé propojení performance a módy

Za doprovodu elektronického tracku „Angel" od Massive Attack se postupně představí více než 70 modelů. Ale protože se jedná o přehlídku Dries Van Notena, zapomeňte na všechno, na co jste při módních přehlídkách zvyklí. Otázka, jestli je fashion show součástí performativního umění se v akademickém prostředí už párkrát otevřela, Dries na ní však dnes odpověděl zcela jasně: Ano, módní přehlídka může být performativní umění. 

Modelky a modelové tentokrát jednotlivé looky neprezentovali tradičně na runwayi, ale tančili. V castingu se tak vedle nich objevují i profesionální a nezávislí tanečníci. Driesovi se tak podařilo elegantně propojit dva umělecké světy - vizuální a performativní. Tato fúze naznačuje, že budoucnost módních přehlídek se bude spolu s přechodem do digitálního světa ještě hodně měnit. Tradiční pojetí catwalku nejspíš nezmizí, my ale vítáme každý takový krok proti proudu. 

Dries Van Noten

V nové kolekci od návrháře, který se v 80. letech jako jeden z prvních nezávislých designérů komerčně proslavil, najdeme hlavně pohodlnost. Není se čemu divit, aby performeři u tanečních kreací působili tak nenuceně, volnost pohybu byla na prvním místě. Zelenou má oversized styl a výrazné barvy v podání modré, fuchsiové a červené. Minimalismus v kombinaci s plošnými potisky a akcenty peří působí velice dynamicky a nechybí ani třpytivé a průsvitné materiály. A co si z nové kolekce k tanci vyberete vy? Podívejte se na ní na videu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

NEHERA: Svěžest, volnost, svoboda

elle.cz