Studenti Studentům: celovečerní fashion event podpoří mladé návrháře

SFS23 je propojení dvou neodmyslitelných sfér uměleckého průmyslu: management a umělci. Proto se studenti oboru Arts Management rozhodli, že obyčejnému celosemestrálnímu projektu dají vyšší hodnotu; pomoc mladým začínajícím návrhářům představit svůj talent a tím tak nastartovat kariéru mimo zastřešující instituce. Výběr lokace padl právě na historické prostory Pragovky, protože tímto projektem chtějí podpořit unikátní místo, kde se potkávají umění a život, práce i zábava, staré s novým, historie, současnost i odvážné vize.

„Fashion svět mě zajímá už od raného věku, kdy mi moje starší sestra dala do rukou první módní časopis. Nápad uspořádat módní přehlídku mám v hlavě již od 9. třídy základní školy, kdy moje nejlepší kamarádka začala šít své první modely a já ji tehdy slíbila, že pro ni fashion show uspořádám. Sny i sliby by se měly plnit, a to se děje právě teď. Když jsem v únoru s tímto nápadem přišla za Šimonem, líbil se mu, společně jsme projekt představili týmu a začali na něm pracovat. Šimon je hudebník, a tak jsme se rozhodli spojit naše dva zájmy dohromady. Vzniklo z toho dokonalé propojení nejen nás, jako vedoucího dua, ale taky hudebního a módního průmyslu. V procesu se přidávaly i nápady od ostatních členů týmu, až z toho vznikla finální podoba SFS23, kterou budete mít možnost brzy zažít na vlastní kůži.” Uvádí Polina Bogoslavets, jedna z vedoucích projektu.

Editorial: Oděv jako jednotka lidské identity

elle.cz

Těšit se můžete na bohatý program, během kterého se vystřídají studenti z několika českých návrhářských škol, ke kterým patří například Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Vyšší odborná škola oděvního návrhářství, Technická Univerzita v Liberci nebo Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Na přehlídce se objeví tvorba Davida Altnera, Emy Domanické, Kateřiny Kulkové, Valeriye Kovtun, Jeremiáše Fürsta, Terezy Pirklové, Lei Hartmannové, Lady Mačkové, Kateřiny Šeichové, Rozálie Zervanové a dalších. Přehlídka bude rozdělena do tří bloků, v každém z nich se představí několik designérů s jejich zhotovenými modely. Celý event bude doprovázen tvorbou mladých hudebníků, mezi které patří například hiphop & electronic music producent Sonicslang, DJ Michael Popelnukh (Amnesia Puzzle) a další. Těšit se také můžete na afterparty, která SFS23 uzavře.