Valentino Spring 2021 x Levi’s: Jak si 517 našly cestu na runway

První překvapení přišlo, když kreativní ředitel italského domu Valentino Pierpaolo Piccioli ohlásil, že svou jarní kolekci nepředstaví v Paříži jako tomu bylo v posledních letech, nýbrž v Miláně. Relokaci zdůvodnil jako snahu podpořit italskou módní scénu po pandemii, která na jaře zasáhla a obzvlášť negativně ovlivnila jihoevropské centrum módy.

Dalším překvapením byla kolekce sama, odpreznetována v industriálním prostoru metalurgické hutě Fonderie Macchi. Piccioli opětovně využil fenoménu resignifikace, který oživuje symboly a myšlenky z dob minulých a přináší jim zcela nový význam a relevanci v aktuální době. Energeticky i filozoficky oživená kolekce staví na florálních vzorech, krajce broderie anglaise a vlnitých siluetách. Dominantním prvkem se staly ikonické Valentino pyramidy, které vyzbrojily doplňky i boty. Styling je bohatý na kabelky a další doplňky, které jsou v době krize hnacím motorem prodeje módních domů. 

Příjemným oživením budiž spolupráce s ikonickým výrobcem denimu, americkou značkou Levi's. Pierpaolo Piccioli se rozhodl použít klasický model s číslem 517 z šedesátých let a osvěžit ho prvky typickými pro Valentino.

 

Valentino Collezione x Levi’s
Valentino Collezione x Levi’s
Valentino Collezione x Levi’s
Valentino Collezione x Levi’s
Valentino Collezione x Levi’s
Levi’s x Valentino

 

Ku příležistosti spojení dvou značek byla vytvořena také speciální verze nášivky, která patří mezi charakteristické symboly kalhot Levi’s. Celou přehlídku Valentino Spring 2021, která se odehrála v Miláně, si můžete prohlédnout zde:

 

 

Levi's x lokální módní scéna

V kontextu české módy si značka Levi's vybrala pro spolupráci již podruhé mladého a talentovaného návrháře slovenského původu Zoltána Tótha. Ten se v denimových kolekcích neomezuje pouze na kalhoty, ale pomocí upcyklace tvoří rafinovaně přešívané bundy, topy nebo šaty. Výsledek poslední spolupráce, kterou odprezentoval na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, si můžete prohlédnout zde.

 

Zoltán Tóth x Levi's