Pierpaolo Piccioli po 25 letech u domu Valentino končí

Tento týden je skutečně týdnem odchodů návrhářů. Návrhář Pierpaolo Piccioli opouští po dlouhých pětadvaceti letech dům Valentino, což je zpráva, která přišla jen pár dní poté, co Dries Van Noten oznámil, že opouští svůj eponymní belgický brand. V pátek odpoledne dům Valentino vydal prohlášení, v němž potvrdil, že jeho kreativní ředitel po 25 letech u značky odchází. „Pierpaolo Piccioli významně utvářel trajektorii domu svou vizí, odhodláním a inovativním duchem a ovlivnil klíčovou kapitolu v historii značky,“ stojí v prohlášení módního domu.

Valentino Garavani, eminence italského krejčovství

elle.cz

Pětadvacet let historie a budoucnosti

Piccioli byl jmenován jediným kreativním ředitelem značky v červenci 2016 poté, co od roku 2008 sdílel tento titul s Marií Graziou Chiuri, současnou kreativní ředitelkou domu Dior. Do společnosti nastoupil v roce 1999, aby vedl její divizi doplňků. „Ne všechny příběhy mají začátek nebo konec, některé žijí jakousi věčnou přítomností, která září tak jasně, že nevytváří žádné stíny. Jsem u domu 25 let a 25 let existuji a žiji s lidmi, kteří šijí tento krásný příběh, který je můj i náš. Vše existovalo a existuje díky lidem, které jsem potkal, se kterými jsem pracoval, se kterými jsem sdílel sny a tvořil krásu, se kterými jsem vybudoval něco, co patří všem, a co zůstává neměnné a hmatatelné. Toto dědictví lásky, snů, krásy a lidskosti si nosím s sebou dnes a navždy." Psal o svém odchodu návrhář. „Jsem Pierpaolovi vděčný za jeho roli kreativního ředitele a za jeho vizi, odhodlání a kreativitu, které přivedly Maison Valentino k tomu, co dnes znamená," okomentoval výkonný ředitel Jacopo Venturini.

Kdo bude, když nebude Piccioli?

Piccioli je dobře známý pro svůj cit pro barvy využívané k vyjádření své umělecké vize. Podařilo se mu udržet půvab původně římského módního domu, pro který byl velice častou a nepřehlédnutelnou volbou slavných na červeném koberci. Minulý měsíc, po popularitě své růžové kolekce Fall/Winter 2022, která definovala barvu roku, návrhář představil černou kolekci Fall/Winter 2024 inspirovanou umělci Markem Rothkem, Pierrem Soulagesem a Constantinem Brâncușim. Otázkou je, který návrhář někoho, kdo měl DNA značky tak hluboko zakořeněné ve svých vizích, na pozici nahradí. Módní insideři uzavírají sázky a tipují, že do prázdného křesla bude povolán Alessandro Michele, bývalý kreativní ředitel domu Gucci. Zatím můžeme skutečně jen hádat, ale Micheleho šance jsou vysoké.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Zdroj: ELLE.com, Business of Fashion