Oversized, cat eyes i barbiecore: Nejstylovější sluneční brýle roku

Nejdůležitější módní doplněk

Sluneční brýle neužijete jen během dovolené na pláži a ve slunečných dnech. Odborníci se shodují na tom, že pro zdraví našich očí je dobré nosit stínění po celý rok. Sluneční brýle jsou nejen jedním z nejdůležitějších módních doplňků, kromě toho, že korunují náš módní styl, chrání oči a obličej stejně důkladně jako krém s ochranným faktorem. Stejným způsobem, jakým UV způsobují poškození kůže a urychlují projevy stárnutí, způsobují také stárnutí oblasti oka. A tak jak se učíme nosit krémy s ochranným faktorem i ve dnech, kdy slunce nesvítí, měli bychom nosit po celý rok i sluneční brýle.

Štít proti vráskám

Dlouhodobé vystavení slunečnímu záření zvyšuje riziko očních onemocnění, jako je šedý zákal, věkem přicházející makulární degenerace i určité typy rakoviny očních víček, například bazaliom. Nesmíme zapomenout ani na jemnou kůži v okolí očí, která nenošením slunečních brýlí a mhouření očí do slunce trpí. Vznik vrásek urychluje jak expozice tenké kůže slunci, tak její mechanické krčení. I v tom vám sluneční brýle pomůžou.

Trendy šaty léta 2023: Letní láska pro ženy s velikostí XS i XL

elle.cz

Bohatší než kdykoli 

Rok 2023 je bohatý na výrazné trendy slunečních brýlí. Stále jsou tady nesmrtelné aviátorky a elegantní klasika, ale cestu na naše obličeje si nesmlouvavě probíjí brýle s cat eyes tvary, které jsou inspirované 70. léty, nebo brýle s obroučkami čerpající inspiraci v cyklistice, které tvoří na obličeji stylový štít. Další horký trend si absolutně netyká se vzestupem quiet luxury. Nejvíc hot brýle sezóny křičí naddimenzovanými logy a nápisy návrhářů. Černé rámy obrouček zůstávají stálicí, nicméně pokud chcete letos opravdu zářit, zalovte ve vodách veselých barev. My jsme vybrali kousky ve stylu barbiecore, který je jedním z nejvýraznějších módních trendů posledních sezón. Zkuste vystoupit ze své komfortní zóny a přidejte do své sbírky nové brýle, díky kterým se za vámi každý ohlédne.

Nejstylovější brýle roku 2023:

Zdroj: ELLE.com, Allure