Ve středu nosíme růžovou

Možná za to může panenka Barbie a spolu s ní rostoucí obliba trendu barbiecore estetikyděkujeme pěkně, Greto Gerwig! Je také možné, že zkrátka v létě chceme zkrátka oblékat něco, co je prvoplánově něžného a v dobrém slova smyslu naivního. Pravdou ale je, že růžovou z hlavy a z našich šatníků jen tak nedostaneme. Zřejmě v nás něco zanechá ještě dlouho poté, co zhlédneme Gretin film a léto vystřídají chladné večery. Růžová tu vždy byla a zároveň vždy bude. Je jistotou, je možností, jak naši klasickou každodenní barevnou paletu ozvláštnit něčím, co ji zaručeně rozbije. Oblékněte jednou namísto vaší klasické černé růžovou košili. Můžete si připravit papír, tužku a dělat si čárky za každý kompliment, který za ni dostanete.

Mohlo by se vám líbit

Tik Tok ovládl trend barbiecore. Získá si i vás?

O barbiecore, hyperženské růžové estetice, propagované naší oblíbenou panenkou Barbie, ještě hodně uslyšíme. S příchodem stejnojmenného snímku režisérky Grety Gerwig v podání Margot Robbie a Ryana Goslinga barbiecore trend ale rozhodně nezačal. Tato módní tendence je všem na očích už od minulého roku a stále nabývá na oblíbenosti. Neříkejte, že jste si v jeho zajetí něco růžového ještě nepořídili?
elle.cz

Růžová, barva (nejen) tohoto léta

„Chceme tě přizvat k tomu, abys až do konce týdne obědvala spolu s námi,“ oznamuje Lacey Chabert v ikonické scéně z filmu Mean Girls novinu Lindsay Lohan, která tímto vstupuje do elitní party dívek ze střední. „Ve středu nosíme růžovou,“ dodává ve filmu Amanda Seyfried a vůdkyně party Rachel McAdams se k ní přidává. A kultovní hláška byla na světě.

I po bezmála dvaceti letech od uvedení snímku si ji stále půjčujeme. Stejně tak jako tehdy, i dnes je relevantní, když si odmyslíte toxicitu prostředí spolků na americké střední škole. Minulý rok ovládla fuchsiově růžová od módního domu Valentino, ten letošní pak baby pink. Obě se převtělily do těch nejněžnějších a nejhravějších módních kousků, které se budou ucházet o místo ve vaší skříni. Na našem shopping listu jsou nejen nadýchané jemné šaty od Cecilie Bahnsen, ale i například funky brýle ve tvaru romantických srdcí od Saint Lairent nebo psychedelické boty od Converse. A tento shopping list nyní představujeme i vám. To pro případ, že byste ve středu také chtěli nosit růžovou.

 

Ve středu nosíme růžovou
Mohlo by se vám líbit

Vítejte v Magentaverse! A oddejte se beauty experimentům s barvou roku

Spojuje v sobě prvky francouzské renesanční romantiky, odlesky disco neonové estetiky osmdesátých let, pop punk i metaverse. Bez ohledu na váš styl, tento odstín růžové zdá se býti tou nejlepší barvou pro zvýraznění jakéhokoli make-upu. A právě teď je na čase si jej osvojit. Viva, Magenta!
elle.cz

Zdroj: ČSFD, autorský text