Vydejte se na cestu do dálek s novou kolekcí La Femme Mimi

Návrhářka Mimi Lan, původem z Vietnamu, patří mezi pionýry současné české návrhářské scény. Od samotného vzniku její značky v roce 2007 pracuje bezezbytkově, respektuje principy udržitelnosti a vášnivě proměňuje staré a zapomenuté věci v nové. Její kolekce jsou protkané vzpomínkami na její rodnou Asii. Tradičním střihům kimon a tunik dává svěží a moderní nádech a v kombinaci s kvalitními materiály přírodního původu tvoří nadčasové a rafinované kousky.

Moje košile, moje láska

elle.cz

Pro novou kolekci se Mimi Lan rozhodla inspirovat dalekými cestami, na které se už poslední rok nemůžeme vydat, pomyslně se tak můžete nechat přenést na tropický ostrov, do džungle nebo na Saharu. Hlavním materiálem nové kolekce je len, který ve vyšších teplotách příjemně chladí, je velmi prodyšný a spolu s volnějšími střhy tvoří dokonalý pár. Nechybí ani modely z luxusního hedvábí, které jsou pro návrhářku typické. Kolekce jaro/léto 2021 stojí na dvou pilířích: variabilita a zero-waste přístup, jež jsou zároveň i filozofií značky La Femme Mimi. 

Kvůli současné složité situaci a téměř nemožnému vycestování do zahraničí jsem vytvořila řadu, která nás alespoň v myšlenkách odvede třeba přímo na pláž a vykouzlí nám úsměv na tváři.
La Femme Mimi

 

Variabilní jsou všechny kousky z nové kolekce, nabízí se tak k jednoduchému kombinování. Vietnamem inspirovaná zavinovací kimona, tuniky s rozparkem nebo pohodlné sukně a volné šaty mohou být lehce transformovány z domácího prostředí na společenské outfity. Lněný košilový kabát může být lehce přetvořen v šaty, květovaná sukně může být přehozena přes hedvábné kalhoty a ležérní outfit je na světě. Pastelové a tlumené barvy stojí vedle výraznějších printů, které vás rázem přenesou do exotičtějšího prostředí. 

 

La Femme Mimi

Kam pro luxusní kabelku lokálního designu?

elle.cz