Fendi představuje kolekci Vertigo, letní módní osvěžení

 

Veselá, barevná, neodolatelná... FENDI oslavuje letní sezónu speciální minikolekcí, která je plná hravosti a dobré nálady. Dominují v ní žluté a bleděmodré tóny a nabízí nejen sofistikované a nápadné kabelky a doplňky, ale i podmanivé dámské, pánské a dětské kousky. Odkazy na 70. léta a nálada z 90. let dávají společně vyniknout okouzlujícímu výběru, ve kterém naplno zazáří výjimečná dovednost a inovativní, průkopnický přístup módního domu FENDI. V návaznosti na oficiální představení kolekce během výstavy Design Miami pokračuje FENDI v rámci letní minikolekce 2021 ve spolupráci s vizuální umělkyní Sarah Coleman z New Yorku.

Sarah Coleman sdílí s uměleckou ředitelkou FENDI pro doplňky a pánské kolekce Silvií Venturini Fendi nadšení pro posouvání hranic ruční práce novými směry. Společně vytvořily novou podobu ikonického loga FF, jež bylo zkrouceno psychedelickou optikou 70. let. Výsledkem je nový poutavý motiv FF Vertigo, který představuje pokřivenou a otočenou verzi klasického vzoru s logem FF. U doplňků je žlutý motiv FF Vertigo vytištěn za pomocí technologie inkoustového tisku na kůži zpracované minerálními činidly, která byla použita pro ikonickou kabelku Peekaboo. Stejný vzor Vertigo ve žlutých či modrých obměnách je vytištěn i na stylovém a pevném potahovaném plátně a objevuje se i na nadčasové žakárové látce tabákově hnědé barvy. Motiv FENDI Vertigo zdobí i nové modely kabelek včetně moderní a ležérní minikabelky FENDI Bauletto a rovněž textilní výběr z lehounkých látek, které se dokonale hodí na letní sezónu. Součástí minikolekce je i veselá, praktická a všestranná taška FENDI Mini Sunshine Shopper z lýka s kontrastními barevnými profily a v tradičnějším vyhotovení z kůže. Na obou verzích nechybí ikonické logo FENDI ROMA.

 

 

Třešničkou na dortu je představení modelu kabelky Peekaboo ISeeU inspirovaného společným projektem Coleman a FENDI v rámci Design Miami. Tato kabelka je vyrobená z jemné kůže nappa s logem FF a s povrchovou úpravou, která svítí ve tmě. Pří této příležitosti má svou premiéru i kabelka Peekaboo ISeeU Small, nový přírůstek do rodiny kabelek Peekaboo ISeeU. Kouzlo hlavní ikony FENDI se promítá do silného charakteru a rozměrů této menší kabelky, která se objevuje v nadčasové dvoubarevné verzi z hladké kůže a z kůže Selleria. 

Podmanivý, psychedelický motiv FF Vertigo je zároveň hvězdou limitované edice předmětů, které byly navrženy na ta nejsenzačnější outdoorová dobrodružství. Fotoaparát Polaroid vznikl z popudu dodat díky DNA FENDI osobnější ráz ikonickému klasickému Polaroidu 636. Design tohoto známého instantního fotoaparátu z 90. let je zde v kombinaci s hypnotickým motivem FF Vertigo. Veselá a víceúčelová food à porter krabička na jídlo Bento je výsledkem spolupráce FENDI a společnosti Alessi. Kempingovou výbavu včetně stanu a pánského technického batohu vyrobila specializovaná firma Ferrino. Oba partneři patří mezi čelné podniky ve svém oboru a spojuje je italská špičková kvalita a odbornost.

Kolekce bude dostupná v buticích FENDI na celém světě a na fendi.com od května 2021.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA