REKLAMA

Len: materiál, který ovládne léto

REKLAMA

Možná si pod lněným oblečením představíte neforemné modely, které mají ke všemu jen ne ke stylové eleganci daleko. Opak je pravdou! Len je v posledních letech stále oblíbenější materiál a kolekce z něj šijí nejen vyhlášené světové domy, ale i velké módní řetězce. Důkaz najdete na Instagramu: v posledních měsících totiž nenajdete influencerku, který by alespoň jeden lněný kousek neměla ve svém šatníku. 

Proč nosit len?

Jen je ryze přírodní materiál, který se získává ze stonku rostliny modře kvetoucího lnu setého. Mezi jeho benefity patří například to, že jeho vlákno je daleko pevnější než bavlněné, takže vám také logicky vydrží v šatníku mnohem déle a odolá veškerému nošení i praní. Stále si totiž bude zachovávat svoji jemnou texturu. Mezi největší plusy ale patří jeho termoregulace, kterou oceníte právě během horkých letních dnů. Podobné benefity najdete například u hedvábí. Můžete rozhodně namítnout, že len se více mačká. Tomuto materiálu ale sluší i jemná ležérnost, takže to mnohdy vlastně může být jeho výhoda.

 

 

Do jakých lněných kousků investovat?

Z tohoto materiálu dnes najdete u většiny značek jakýkoliv fashion kousek. Pokud byste si ale měli vybrat jen jednu jedinou věc, pak zvolte lněné šaty. Košilový střih je „forever & ever” investicí, která se vám po několika měsících mnohonásobně vrátí. Zvolit ale můžete i oversize saka nebo ležérní kalhoty. Zbavit se můžete i předsudku, že všechno lněné oblečení je jen v neutrálních barvách jako je béžová, bílá nebo černá. I tyto kousky jdou ruku v ruce s aktuálními módními trendy, takže je koupíte například i v pastelových odstínech jako je růžová, tyrkysová nebo lila.

ELLE
Info ikona

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA