Provokativní Paloma Picasso v kolekci Saint Laurent S/S 2022

 

Ústředním prvkem kolekce byla renesanční múza samotného Yvese - Paloma Picasso. V době své největší slávy byla doma jak ve vyhlášených nočních klubech Paříže, tak ateliérech významných umělců své doby. Sám Pierre Bergé, životní partner návrháře, přiznal, že byla Polama silným impulzem v maison Laurent, když budila Yvese z letargie a motivovala jej ke smělým rozhodnutím. Její role byla poněkud ztracena pod nánosem událostí až do včerejšího večera, kdy se Vaccarello rozhodl oslavovat její památku a odvážný styl.

Dior S/S 2022: Vítejte v klubu a hrajte si

elle.cz

Vaccarello stanovil její podobu tím, jak zkoumal různé polohy ženské krejčoviny, která se podle trendových kanceláří stává důležitým tématem příštího roku. ‚‚Chtěl jsem ukázat její houževnatost, dokázala být svůdnou ženou i když měla kalhoty,‘‘ řekl návrhář novinářům po přehlídce. Celek tak perfektně zapadá do schématického vyznění nadcházejících sezón, které předznamenalo už Milano. Sex je jednoduše zpátky v módě.

 

 

Neblahý dopad však měla show na diskuzi o přijímání rozličných podob krásy. Na přehlídkách v Miláně byla už v případech mnoha castingů uplatňována diverzita a body positivy. Anthony Vaccarello si však vybral obsazení, které bylo takovým ideálům na hony vzdálené a sklidil kritiku od mnohých pozorovatelů. ‚‚Anorexii zpátky nechceme”, křičely ženy z odnože odvěkého francouzského feministického spolku Association pour le Droit des Femmes, které se sice v malém, ale dost hlučném počtu seřadila u východu z areálu přehlídky po jejím skončení.

Je právo návrháře vybrat si casting dle sebe? Nebo teď každý bez rozdílu musí zohledňovat rozmanitost světa?