Zuzana Kubíčková probouzí ženství svou kolekcí Couture 2021

 

Jak vypadá skutečná ženskost ve večerním převleku? To se rozhodla ve své kolekci Couture 2021 zkoumat Zuzana Kubíčková. Její kolekce je svým způsobem společenským komentářem k postpandemickému společenskému životu. Rozmanitá střihová struktura odkazuje k ikonografii večerních rób, které návrhářka variuje hned v několika střizích, barvách a materiálech. Ke vzniku kolekce vedlo vícero důvodů, které jako impulz vychází z návrhářčiny dosavadní tvorby. Tím nejpřímějším je poptávka.

Couture 2021

„Moje módní východisko je snaha krásně oblékat konkrétní ženy. Jsem si vědomá toho, že spousta věcí už tu byla, a nejde mi o vytváření nových módních konceptů. Přicházím s mou vizí toho, co vnímám, že mé zákaznice hledají, chtějí a potřebují,“ objasňuje Zuzana. V druhém plánu stojí fakt, že ve své linii Couture tvoří návrhářka unikátní modely, jež jsou příležitostí předvést kreativitu i krejčovský um ateliéru. A do třetice, komplexní řada večerních šatů je téma, které Zuzanu Kubíčkovou zajímalo už delší dobu.

„Ztělesněním ideálních večerních šatů je pro mě styl 30. let minulého století. Jsem přesvědčená, že je to ta nejlichotivější silueta a archetyp noblesních šatů. Styl třicátých let přinesl novou práci s materiálem a anatomií těla. Například díky šikmému pokládání látky se šaty jiným způsobem nesou kolem těla. A to se nám na stylu tohoto období líbí,“ říká Zuzana. Celek pak perfektně doplňují čelenky a vlasové ozdoby, jež ke kolekci na míru vytvořila společnost Preciosa.

 

Atmosféra na přehlídce Couture 2021

Téměř futuristickým modelem jsou šaty inspirované vizí Světa bez kouře společnosti Philip Morris ČR, která je významným partnerem přehlídky kolekce. „Stříbřitý třpyt těchto šatů z látky pošité drobnými lesklými flitry a jejich fluidita mi evokuje budoucnost, zatímco částečná průsvitnost a lehkost šatů je mou představou světa bez cigaretového kouře tak, jak o něj usiluje Philip Morris a jejich bezdýmné alternativy,“ vysvětluje Zuzana. V kolekci se objevují exkluzivní materiály jako hedvábný samet, tzv. envers satin (hutný satén z viskózy, s nímž se dá pracovat z rubu i z líce), hedvábný šifon, různé flitrové látky, hedvábí s metalickým vláknem, flitrová výšivka na tylu či třpytivý úplet. Barevnou paletu tvoří kombinace zemitých a pastelových odstínů.

v kulisách večerního města byla kromě kolekce šatů představena nová verze modelu ŠKODA FABIA. Tradiční český výrobce vozů ŠKODA AUTO, s nímž návrhářka v minulosti už několikrát spolupracovala, byl rovněž významným partnerem přehlídky.

Originální look modelek zajistil tým nejlepších make-up artistů z parfumerií DOUGLAS se zkušenostmi z módních eventů a prestižních společenských událostí. O účesy se postarala sestava profesionálních hair stylistů TONI&GUY. Na přípitek se podávalo šampaňské značky MUMM, které je úzce spjato s módním světem a kreativitou oděvních designérů i leskem výjimečných událostí.