Archiv Westwood v kolekce Vivienne Westwood S/S 2022

 

Částečně je to díky pokračujícímu závazku ke společnosti. Britská návrhářka prožívá udržitelnost, a proto se brání systému, kde nové střídá staré.‚‚Chci lidem nabízet sebe samu, ne žádný pseudo-moment. Je důležité udržovat autentický rukopis,‘‘říká. 

Óda na inovativní minimalismus a unikátní savoir - faire podle Hermès

elle.cz

Vivienne pokračuje v ohlížení se za osobními vzpomínkami. Reviduje proto své oblíbené kolekce. Tentokrát tu „Tied to the Mast“ z jara 1998, fantaziemi pirátských a námořnických cest nasáklou kolekci, v níž Vivienne následovala stopy britského návrháře devatenáctého století, Redfernem. Přesto je drzý a odlehčený lookbook této sezóny, aktuální. Charaktery, které k životu přivedla i modelka jako Georgia May Jagger nebo Lily McMenamy kličkují labyrintem mořského odpadu, který ani tentokráte, coby téma, nezůstává nedotčený.  

 

 

Kolekce obsahuje vše od ikonického tartanu přes složitou renesanční hedvábnou tkaninu, nadměrné cylindry až po mini peněženky ve tvaru srdce a ohromujících objemy fantastických šatů. V rámci celku je 98 % veškerého použitého materiálu z recyklátů, vedle toho ale rezonuje i organické hedvábí, viskóza nebo vlna neobsahující mules. Esenciálně tak zůstává Vivienne věrná víc jak deset let starým konceptům - přesto však dokáže přitahovat pozornost. 

Dejte si rande s Valentino S/S 2022

elle.cz