Polonahé, polooblečené... ženy v podání Acne Studios S/S 2022

 

Ačkoli dvacátá léta aktuálního století nezačala s takovou vervou, jak jsme očekávali, současné trendy a nálada na runway přeci jen nastiňují, co přijde: večírky, zábava a nová show. Móda se totiž stala skutečným popem současnosti, identifikačním rámcem, diskutovaným tématem, názorovým brusidlem. A Johansson tomuto fenoménu, zdá se, rozumí. Jako zkušený Dj mixuje všechny prvky dohromady ve zdánlivě monochromatické, přesto velmi pestré kolekci....

Provokativní Paloma Picasso v kolekci Saint Laurent S/S 2022

elle.cz

Celek na první pohled drží pohromadě konfrontace a kontrasty řemeslných rozmarů s futuristickými siluetami. Experiment ve své nejdelikátnější podobě. Nová kolekce přináší přepracované printy květinových blůz, s něžnou mašličku narážející na BDSM struktury (pokud pravidelně sledujete naše reportáže z týdnů módy, silný akcent sexuality už je vám zřejmý) a nylonovými celky. Postmoderní dílo, jež zkoumá, jak se sami chceme prezentovat nově otevřeným postpandemickým možnostem. Ženy vlastně nová Acne kolekce tak trochu svléká a pátrá po skutečných hranicích soukromí a ‚‚exposé‘‘ těla na veřejnosti.

 

 

Sledujte bílé krajkové body a zkrácené kožené bundy se zdobením, výrazné, a přesto tak univerzální, koketní a zábavné. Ačkoli byla nepochybně ovlivněna momentální náladou, stala se kolekce Acne Studios znovu nadčasovou a jedinečnou.

Balmain S/S 2022: Drama bez ztráty elegance

elle.cz