REKLAMA

Střípky z British Fashion Awards 2019

Den po jedné z největších módních událostí roku ve Velké Británii ještě pořád sedím jako na obláčku. Bylo to velkolepé, inspirující a opravdu motivující! V žádném případě to pro mě nebyl typický pondělní večer. Upřímně přiznám, že jsem byla z celého večera lehce nervózní… Přece jenom je to jedna z nejvýznamnějších událostí módního světa! A účastní se jí nejen návrháři a novináři, ale i hollywoodské hvězdy, zpěváci a přední umělci. 

A po boku takových hvězd, jež mají na přípravu celé týmy, se může člověk cítit trošku nejistě. Já jsem byla sama sobě stylistou i make-up artistou. Jediné, s čím jsem si nechala poradit a pomoct, byly vlasy.  Nakonec  moje volba padla na úžasné zelené šaty značky Attico a já v lodičkách Manola Blahnika nadšeně vykročila vstříc večeru, který se pro mě stal nezapomenutelný! 

Akce, již každoročně pořádá British Fashion Council, se konala ve velkolepé Royal Albert Hall a opravdu jsem cítila ze všeho neskutečnou energii. Tolik talentů a hvězdných jmen pospolu, to se nestává každý den. Byl to večer, kdy hvězdy předávají ceny hvězdám ze světa módy. Mezi účastníky se skvěla jména jako Julia Roberts, Kylie Minogue, Janet Jackson, Rihanna, Ellie Goulding, Cate Blanchett, Tom Cruise, Naomi Campbell, ale i topmodelky jako Jourdan Dunn, Elsa Hosk, Irina Shayk a mnoho jiných. 

Návrhář, který získal obrovské ovace a odnesl si hned čtyři ocenění, byl Daniel Lee, který je kreativním ředitelem značky Bottega Veneta. (Více info najdete ZDE.) Ono to vlastně ani není překvapení, Bottega Veneta se momentálně těší obrovské popularitě. Když jsem přidávala na své Instastories, jak přebíral jednu z cen, psala mi kamarádka Veronika Hejlíková, že si pamatuje, jak nastupoval u Celine jako stážista v době, kdy pro ně pracovala. To mě na tom fascinuje nejvíc! Během několika let dokázal ujít kus cesty a ze stážisty je z teď megatalent, který jde od úspěchu k úspěchu. Myslím, že zde je opravdu vše po zásluze!

Výjimečných okamžiků se během večera událo hned několik, například když Janet Jackson vyhlásila značku Fenty Beauty jako vítěze v kategorii Urban Luxe. Rihanna a Janet na jednom jevišti, kde nezpívají, ale oslavují módní tvorbu. Woow! 

Další výrazné jméno večera? Naomi Campbell, jež získala ocenění módní ikona. Na pódiu se objevila několikrát a stačila se i převléct. Pro mě byla jednou z nejlépe oblečených, a tak myslím, že si tohle ocenění opravdu zaslouží. 

Osobně jsem měla i radost z ceny pro mladé talenty, kterou si odnesla Rejina Pyo. Její tvorba mě moc baví a moc se mi líbilo, když při proslovu zmínila, že její rodiče v Koreji o tomto večeru nemají vůbec ponětí. Snad budou právem hrdí na svou dceru. 

Jeden z momentů, který mě přivedl k zamyšlení, nastal, když Sarah Burton z módního domu Alexander McQueen přebírala ocenění v kategorii Traiblazer Award. Sarah zůstala svá. V sále plném luxusních rób a dokonalých účesů stála na jevišti v bílé blůze, černých kalhotách, jen s minimálním make-upem. To mě na některých návrhářích fascinuje, že dokážou tvořit umělecká díla, a přitom nemají ve svém životě potřebu se do těchto kusů oblékat. Svoji hodnotu dokazují pouze tvorbou. 

Další ocenění si odnesl například Christopher Kane či modelka Adut Akech. Oslavovalo se dílo zesnulého Karla Lagerfelda a Giorgio Armani dostal uznání za svou celoživotní práci. 

Byl to zkrátka večer plný talentu, inspirace, krásných šatů a zajímavých osobností. Z celého srdce gratuluji všem vítězům a doufám, že se dále budeme těšit z jejích tvorby. 

Eva McMahon
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA