Wild Wild Print: Jak kombinovat divoké vzory?

Rozhodujete se, jaký vzor si oblečete, a neodvažujete se vzít si zkrátka oba dva najednou? Pokud se obáváte, že to s kombinací přeženete, mějte na paměti jednoduché pravidlo – jestli je jeden pattern extra výrazný, dolaďte k němu ten další v minoritním rozsahu. Zároveň sázejte na podobné barevné tóny nebo vzájemně ladící kontrastní odstíny. 

Lekce geometrie

Geometrické motivy, jako jsou pruhy a puntíky, patří mezi základní printy módního šatníku. Ani jejich kombinací se ale nemusíte bát. Rychlý bold outfit vytvoříte, když se na jeden vzor zaměříte v černobílé variantě a druhému dodáte barvy. Geometrická expozice nejlépe vynikne na větších dominantních kouscích, jako je sukně, top či kabát. Doporučujeme však zvolit jen dva hlavní printy i kousky oblečení a postavit pruhy a puntíky do kontrastní opozice. Zkušenější fashionistas můžou zkusit i kombinaci pruhů s pruhy, ale zdánlivě jednoduchý krok už vyžaduje větší dávku citu. Inspirovat se můžete u street style fotografií příchozích na týdny módy.

Mohlo by se vám líbit

Trend Alert: Vítejte zpět, naked dress!

Už jsou tu zase, naked dress. Vystavují celé tělo na odiv, ovšem nejedná se o to vaše, které bude k vidění. Co vězí za poslední obměnou nahých šatů, které si podmanily módní davy natolik, že po jejich couture verzi trendsetteři touží a fast-fashion giganti zběsile kopírují?
elle.cz

Pravidla džungle

I zvířecí vzory už překvapivě patří do basic garderoby – zejména leopardí motiv, který skvěle funguje i díky neutrálním tónům. Při kombinaci s pruhy zebry nebo imitací hadí kůže už ale buďte opatrnější. Osmdesátá léta jsou sice stále v kurzu, dát dohromady zebru, leoparda a hada však nebude tak jednoduché, a navíc můžete snadno sklouznout ke kýčovému looku. Řiďte se proto zákonem džungle a nechte šelmě dominantní pozici - je k tomu určena. To však neznamená, že k ní nemůžete doladit další printy. Leopard se výborně snese s jungle-inspired motivy zelených rostlin nebo s květinovými potisky. Fashion vrcholu pak dosáhnete, když k divoké dvojici přidáte ještě výrazné pruhy. Dobře vybrané trio vzorů, které jsou navzájem v opozici, dá vzniknout dokonalému statement outfitu. P. S. Dejte šanci také tygřímu printu, jehož hřejivý neutrální tón pak v intenzivnějším zabarvení přechází do trendy streetwearové oranžové. 

Zita d'Hauteville

Monogramania

Monogram značek, jako je Gucci nebo Dior, nápisy Balenciaga posetá šála či svetr, výrazná loga, která nahrazují motiv na středu topu. I s brandingem se velmi dobře pracuje v rámci kombinování vzorů. Je jen na vás, jestli chcete vynést tlumenější chic outfit, v němž se spojí hnědý monogram Louis Vuitton s béžovými tóny leoparda. Black and white logománie pak bude fungovat se vším, tak k ní směle dolaďte geometrické motivy, floristické printy a klidně v rámci černobílého fashion looku dejte k logy posetému kousku zebří potisk ve stejném základním koloritu. Kombinování vzorů by mělo probíhat s citem. Stojí však za to se s nevšedním mixuem printů vyhrát a neobvyklými kombinacemi předvést vaší skutečnou osobnost. Tak směle do toho.

 

Zdroj: Highsnobiety.cz, Refinery29.com