REKLAMA

Já, technička. Proč ženy potřebuje i automobilka?

 

Elektromobilita, robotizace, digitalizace. Práce v automobilce už dávno není jen o montážních linkách a šroubcích. Automobilový průmysl prochází zásadní revolucí, auta stále více připomínají smartphony na kolech – a výzvy budoucnosti jsou stejně rozmanité jako talenty, které teď firmy potřebují víc než kdy jindy. Jak zvýšit produktivitu týmů a neustále zlepšovat firemní kulturu? V očích ŠKODA AUTO je odpověď jasná: skrze diverzitu. Různorodé týmy jsou totiž výkonnější a lépe si i rozumí. A jen v diverzifikovaném prostředí můžou zaměstnanci naplno rozvinout svůj potenciál.

Jak podpora diverzity a rovných příležitostí vypadá v praxi? Automobilka chce ještě lépe naplňovat individuální potřeby svých zaměstnanců. Rodiče například často touží po větší flexibilitě či práci na zkrácený úvazek, proto ŠKODA AUTO vyvíjí nové pracovní modely a svým zaměstnancům pomáhá skloubit rodinu a kariéru. Třeba během mateřské a rodičovské dovolené drží nejen maminky, ale i tatínky v obraze, aby byl návrat do práce co nejplynulejší a nejpříjemnější. „Každý zaměstnanec má svého personalistu či svou personalistku, na které se může kdykoli obrátit,“ popisuje za ŠKODA AUTO specialista na firemní diverzitu Jan Kotík. „Snažíme se s rodiči udržet kontakt skrze webináře i vzdělávací příležitosti. Z domova se rovněž můžou připojit na zaměstnanecký intranet.”

Skrze spolupráci s vysokými školami a neziskovými organizacemi navíc automobilka ukazuje, že v technickém oboru může vyniknout každý, kdo má chuť se učit – bez ohledu na gender. Ženy stále častěji podporuje, aby si k technice našly cestu. Jeden příklad za všechny? Třeba kurzy, které ŠKODA AUTO pořádá ve spolupráci s organizací Czechitas. Ženám, ale i dětem společně pomáhají poznat svět informačních technologií a ukázat, jak fascinující může být. A taky že svět potřebuje víc ajťaček, softwarových inženýrek nebo třeba programátorek. Týmy, ve kterých jsou ženy zastoupené, jsou totiž inspirativní, kreativní a plné síly. A přesně takové teď automobilka potřebuje.

Přijďte na ELLEphorii - jedinečnou akci, která se bude konat již 22.-24. října v Event Space 4. patro v Máji v Praze a zjistěte, co si pro vás Škoda připravila! Vstupenky koupíte na webu ellephoria.cz

REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA