Objevte elixír mládí

 

Nejprve je asi důležité vysvětlit, co to retinol vlastně je. „Je to konkrétní forma vitaminu A. Retinol je termín, který se nejčastěji připisuje všem produktům s retinolem, ale správný termín je retinoid. Retinoidy jsou rodina, do které patří všechny různé druhy, a všechny jsou odvozeny z vitaminu A,“ říká Dana Jičínská, školitelka a spolumajitelka Cosmedixu.

Umí řešit opravdu všechno: akné, texturu pleti, mat, póry, pigmentové skvrny a celkové stárnutí pleti. „Retinoidy jsou schopné pro vaši pleť zajistit efekt nové kůže. Mezi mnoho výhod patří stimulace produkce kolagenu a elastinu, tím zvyšují pevnost pleti a vyplňují jemné linky a vrásky. Vyhlazují povrch pokožky, sjednocují nerovnoměrný tón pleti a ošetřují pigmentaci. Mohou dokonce pomoci s akné, jizvami po akné a jinými poraněními kůže,“ upozorňuje Dana Jičínská. „Pokud trpíte rosaceou, ekzémem nebo psoriázou, není používání retinolu vyloučené, ale buďte při jeho používání opatrnější, protože mohou být příliš silné pro pokožku, která potřebuje jemný dotek.“  

 

Cosmedix
Info ikona

 

Jak jej tedy používat? „Doporučuji začít opatrně a postupně se propracovat k vyšším koncentracím,“ říká Dana Jičínská. Aplikujte jej na noc a začněte s použitím jednou týdně, poté každý druhý den, a nakonec přejděte ke každodennímu použití. Sérum s retinoidy aplikujte na obličej, krk i dekolt, ideálně počkejte zhruba deset minut, poté naneste noční krém. Během dne vždy používejte krém s ochranným faktorem s minimální ochranou SPF 30, který pleť ochrání před působením slunečních paprsků. Retinoidy používejte ideálně v 2-3 měsíční kůře, dejte přestávku a poté můžete kúru opakovat. Nepoužívejte retinoidy v těhotenství nebo pokud kojíte. 

 

Tady jsou naši tři favorité:  

Sérum 16, Cosmedix, 2700 Kč: nabízí nejsilnější a nejstabilnější koncentraci retinolu LG-Retinex, která je na trhu i pro tu nejcitlivější pleť. Vyhlazuje vrásky, hydratuje a nezpůsobuje zarudnutí ani podráždění. Více ZDE 

 

Cosmedix
Info ikona

 

Sérum Define, Cosmedix, 2800 Kč: kombinuje v sobě hydroxykyseliny a retinol - čímž je unikátní, protože existuje mýtus, který tvrdí, že se nesmí používat spolu. Hydroxykyseliny pomáhají s olupováním odumřelých buněk z povrchu pleti a zvyšují hydrataci. Výtažky z rostlin pokožku zklidňují, posilují hydrataci a mají protizánětlivé účinky. Retinolový 2% AGP komplex proniká do hlubokých vrstev kůže a tím umocňuje účinek. Vrásky jsou méně zřetelné a pokožka je viditelně sjednocená. Více ZDE.

 

Cosmedix
Info ikona

 

Sérum Refine, Comedix, 2200 Kč: viditelně redukuje projevy stárnutí pleti, rozšířené póry a pigmentové skvrny. Je určeno pro mastnou, smíšenou a nejednotně zabarvenou pokožku. Pokožka zůstává viditelně čistá, jemná a hladká na dlouhou dobu. Více ZDE.  

 

Cosmedix
Info ikona

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA