Péče o pleť začíná uvnitř. Ale jak na to?

Obvyklá pravidla jsou jasná: jíst zdravé jídlo a pít hodně vody, pravidelný pohyb a kvalitní spánek, důkladné každodenní čistění pleti, krémy s antioxidanty a SPF faktory a to s neodmyslitelnou pravidelností. Ano, toto všechno je pravda a je to jakýsi základ všeho.

Přemýšleli jste ale někdy o beauty doplňcích stravy? V mnoha zemích je jejich užívání skoro stejné, jako běžné čistění zubů. Existuji tabletky s kyselinou hyaluronovou, kapsle vitamínu E, nebo třeba kolagenové doplňky. A o tom bude nyní řeč. Kolagen je totiž základním stavebním kamenem krásné a pevné pleti.

Něco málo z biologie

Kolagen je důležitý protein v našem těle, je součást naší pojivové tkáně. Je v kůži, kostech, svalech, šlachách nebo vazech. Vaše vlasy a nehty však také obsahují kolagen. Kolagen zajišťuje pevnost a pružnost vaší pokožky. Produkce kolagenu s věkem klesá a to od zhruba 25.–30. roku vašeho života. Výsledek? Pokožka ztrácí pružnost, pevnost, odolnost. Pokud jí ale kolagenní peptidy opět dodáte, vrásky a jemné linky budou méně výrazné.

První vrásky se obvykle objeví na obličeji. Postupně se ale přibývající věk začne projevovat i na rukou, hrudníku, pažích nebo stehnech. A zatímco o pleť obličeje pečujete pomocí drahých krémů, zbytek těla často strádá. Pokud však pečujete o kůži zevnitř, těžit z toho bude nejen pokožka obličeje, ale i ty části vašeho těla, kterým byste jinak takovou péči nevěnovali.

os

Řešení?

Kolagen The Solution™ od norské Oslo Skin Lab® je kolagenový doplněk v práškové formě. Tento beauty prášek se stal ve Skandinávii velmi populární a od roku 2019 jej můžete koupit i České republice. I redakce ELLE jej v loňském roce testovala. A jak obstál si můžete přečíst zde.

The Solution™ je neochucený kolagenový prášek, který díky svému složení napomáhá ke zvýšení pružnosti pokožky, jejímu vyhlazení a zjemnění vrásek. Je bez vůně i chuti, takže ho můžete smíchat s jakýmkoli jídlem nebo pitím. Smíchejte ho s koktejlem nebo ovesnou kaší, posypte si salát nebo si připravte kolagenové latte. Velmi rychle a přirozeně se stane vaším denním rituálem.  Každý sáček obsahuje 2,5 g čistého kolagenu, což je optimální denní dávka pro dosažení nejlepších účinků. Při dlouhodobém každodenním užívání účinky přetrvají a mohou se i zlepšovat.

A trocha čísel na závěr

Jistě jste si již položili otázku. Funguje to? Přesvědčte se a přečtěte si některé z publikovaných studií o kolagenních peptidech. Udělejte si obrázek sami.

Průměrné zmenšení hloubky vrásek až o 20,1 %
Účastnice studie každý den po dobu 8 týdnů dostávaly buď 2,5 gramu kolagenového přípravku, nebo placebo. Ještě před zahájením studie podstoupily všechny ženy měření pokožky, respektive hloubky vrásek. První pozitivní výsledky zaznamenala skupina, která užívala kolagenní peptidy, už po 4 týdnech. Hloubka vrásek okolo očí se zmenšila v průměru o 7,2 %. Po 8 týdnech byl výsledek ještě lepší. Přístroje naměřily zmenšení hloubky v průměru o 20,1 %.

Stručné shrnutí, proč byste Oslo Skin Lab chtěli užívat:

• Pevnější a pružnější pokožka
• Méně viditelné vrásky
• Redukce celulitidy
• Výrazné zlepšení textury pokožky
• Prevence známek stárnutí

Pokud chcete i vy vyzkoušet účinky kolagenu, podívejte se na stránky Oslo Skin Lab a objednejte si balení. Máte dvě možnosti: jednorázový nákup, kdy vás balení na 28 dnů vyjde na 1499 Kč, nebo využití členství (které samozřejmě můžete kdykoliv bez problémů zrušit) a poté by vás stejné balení vyšlo na 1049 Kč. Pro čtenářky elle.cz nabízíme slevu 50% na první nákup zde. Za první balení Oslo Skin Lab zaplatíte 749 Kč.

EBC promo