REKLAMA

Beauty talk: Legendární parfémářka Christine Nagel

REKLAMA

 

Věřím…

... že moje práce je nejlepší na světě. Vůně jsou můj život, to, v čem jsem dobrá. A také nekonečný zdroj emocí a příběhů, protože každá jednotlivá vůně otevírá v imaginárním světě nový příběh. 

 

Stát se parfémářkou…

... bylo vzhledem k tomu, že na rozdíl od mnoha kolegů nepocházím z Grasse a nevyrůstala jsem v rodině parfémářů, nesmírně těžké. A navíc jako žena? V hierarchii překážek to bylo tou největší.  

 

První aroma…

... které si vybavuji, jsou rtěnky mojí maminky, měly velmi výrazný odér. Chodila jsem k jejímu toaletnímu stolku a postupně je všechny otevírala. Pokaždé, když ucítím podobnou vůni, vzpomenu si na maminku.

 

 

Módní dům Hermès…

... dává svým tvůrcům velkou svobodu, udává tón a klade velký důraz na dialog. Značka nevnucuje klientkám cizí identitu, ale nabízí jim plně odhalit svou osobnost. Neredukuje je na kariéristky, svůdkyně nebo další konkrétní typy.

 

Nová vůně…

... Twilly d’Hermès Eau Ginger je vyjádřením slunečné, jiskřivé a radostné osobnosti. Nosí ji ten, jehož smích ostatní považují za nakažlivý a jehož radost rozjasňuje jejich dny a těší jejich srdce.

 

Rodina…

... vůní Twilly vyjadřuje odvahu mládí. Je inspirována dnešními mladými ženami, kreativními a rozpustilými dívkami, které ztělesňují rodící se ženskost, rády si pohrávají s konvencemi a neberou nic vážně. 

 

Když parfémář vytváří novou vůni...

... pracuje mnoho měsíců na nalezení dokonalé rovnováhy. Výsledkem je, že tato vůně je určena k samostatnému nošení, protože je to výtvor. Ale vůně je především o emocích. Pokud člověk rád vrství dvě vůně, může tak učinit a jeho volba je zcela úctyhodná. 

 

 

Ekologie a sociální dopady…

... jsou ve světových parfémářských laboratořích  v centru dění. Výsledkem jsou i nejnovější zelené počiny inspirované přírodou, které vznikají exponenciální rychlostí. Kromě prostých vůní považuji výzkum, biotechnologie a syntézu za pokrok, který je nejen úžasnou příležitostí pro kreativitu, ale také životně důležitou nutností pro naši planetu. Mé receptury jsou formulovány s neustálým zřetelem na jejich dopad na planetu. 

 

Ideální…

... je skladovat  parfém na chladném místě mimo dosah světla. Umožní to uchovat jeho charakter a jedinečnost po dlouhou dobu. 

 

Vůně měním…

... každý den, protože tělo je mým pracovním nástrojem. Testuji vzorky na kůži a používám nálepky k jejich identifikaci. 

 

Parfémů...

... které bych si přála navrhnout, je spousta, jedním z nich je Féminité du Bois od Serge Lutense. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA