Beauty talk s Emmou Watson

Značka…

... Prada dělá módu podle svých vlastních pravidel. Mám ráda její excentričnost i to, že něco tak povrchního nebo frivolního umí ztvárnit zajímavým způsobem, někdy až s filozofickým přesahem.

Koncept…

... volnomyšlenkářské ženy, pro kterou je vůně určena, ve mně hodně rezonuje. Moc se mi líbí  myšlenka „Nejsem nikdy stejná, ale vždycky sama sebou“. Těší mě, že můžu být součástí něčeho, co dodává ženám sílu, svobodu a sebevědomí. Můžeme být, kýmkoli chceme. 

Vůně Paradoxe…

... je přesně tím, co Prada umí nejlépe. Klasikou se zajímavým twistem. Kromě ambry získané z cukrové třtiny obsahuje neroli olej z udržitelných zdrojů, vanilku a bergamot z Kalábrie. Na jednu stranu to zní povědomě, ale zároveň to tu ještě nikdy předtím nebylo.

Rituál nošení…

... vůně je pro mě otiskem osobnosti a duše svého nositele. Hodně osobní a intimní záležitost, smyslná spíš než sexuální.

Beauty talk s Thomem Walkerem

elle.cz

Tanec…

... pro mě představuje ultimátní vyjádření svobody a radosti. Pokud se ve svém těle cítíte bezpečně a vědomě, můžete emoce vyjadřovat tancem. Proto samozřejmě tanec nechybí v krátkém filmu, kterým jsem pro Paradoxe natočila.

Vyznávám…

... udržitelný způsob života. V posledních letech se stal takovou mojí misí: dovedu se na červený koberec obléct udržitelně? A zvládnu si udělat vlasy i make-up jen s pomocí organické kosmetiky?

V Londýně…

... jsem si oblíbila obchod Content právě s organickou kosmetikou. Vede ho Imelda Burke, s níž jsem se spřátelila. Můžu jí kdykoli napsat a zeptat se jí na produkt, který mě zrovna zajímá. Imelda také napsala skvělou knihu The Nature of Beauty, kde najdete spoustu inspirace.

Make-up…

... Mým každodenním pomocníkem pro dokonalou pleť je korektor UnCoverup od značky RMS Beauty, kterou zbožňuji, a minerální pudr.

Mým pravidlem…

... je vždy si večer umýt obličej. Můžu se vrátit z natáčení ve čtyři ráno, ale ještě před spaním si pleť vyčistím, ošetřím tonikem a hydratuji. V pubertě, zejména kolem čtrnácti a patnácti let, jsem měla opravdu špatnou pleť. Takže když se mi konečně podařilo její stav zlepšit, o to víc si toho vážím a snažím se o ni pečovat.

Pleťovou masku si ráda udělám před důležitou akcí. Ale spíš pro pocit luxusu a příjemného rozmazlování, než abych viděla že skutečně něco dělá.

Instagram…

... mění pojetí krásy, protože díky filtrům a chytrým aplikacím může každý člověk vypadat perfektně. Ale realita bývá většinou úplně jiná. 

Rty…

... na rozdíl od očí ráda zvýrazňuji. Namalovala jsem si je na svoji maturitu i pochod Women’s March. Mám ráda značky Lily Lolo a Inika, které mají moc hezké odstíny červené.

Miluji…

... každodenní koupel. Myslím, že bych byla schopná si ji užít i dvakrát třikrát denně.  Ráda si dopřeji epsomskou sůl nebo oleje, ale ze všeho nejraději mám Herbal Comfort Soak No. 122 od C.O. Bigelow s eukalyptem, mátou, echinaceou a zázvorem. Kdykoli na mě leze nachlazení, krásně mi vyčistí dutiny.

V éře instagramu…

... je snadné upravit svůj život tak, aby vypadal dokonale. Přitom já si již od devíti let zesvětluji chloupky nad horním rtem. Nedělám to často, ale je to potřeba. A na veškeré ochlupení na těle moc ráda používám Fur Oil.

Móda…

... K jedenatřicátým narozeninám jsem si nadělila boots Prada x Raf Simons. Musela jsem je mít stůj co stůj, protože mi připadaly krásné, sexy, pohodlné a přímo vybízely k tomu, něco dělat.