BŘEZNOVÝ ÚVODNÍK ŠÉFREDAKTORKY VALENTINY NÍZKÉ

 

Úvodník k vydání o trendech se mi tentokrát nepsal snadno, nebudu vám lhát. Právě pro představení svých kolekcí na tuto sezonu musely módní domy a značky poprvé v historii hromadně přistoupit k převážně online prezentacím. Armáda modelek v modelech Dior, Chanel i Hermès se tak procházela po obrazovce mého počítače, zatímco já jsem seděla v bezpečí svého obývacího pokoje. Ano, pár výhod mi tato situace přinesla. Nemusela jsem se bát, že se přes dopravní zácpu nedostanu na další přehlídku, která je na opačném konci Milána než ta, z níž jsem se snažila zběsile protlačit davem streetstyle fotografů. Nebo se rozčilovat, protože věhlasný pařížský kreativní ředitel zdržuje začátek své show. Tak moc, až se v prostoru o pár metrech čtverečních, kam se nás vešlo tolik, že jsem dost pochybovala o dodržení základních bezpečnostních pravidel pro případ požáru, o všechny pokouší mdloby. Čas je ale pro mě jediným stresujícím faktorem v rámci fashion weeků. Jinak jde o ty nejinspirativnější týdny v roce, kdy si ke mně najde cestu nejvíc nápadů na témata do dalších čísel ELLE. Museli jsme se ale v redakci rychle adaptovat, protože tvrdohlavě odmítat nevyhnutelnou změnu nikam nevede.

Březnová ELLE vás seznámí s nejžhavějšími trendy letošního roku

elle.cz

Nikdo z nás ovšem netušil, jak dlouhá tato adaptační doba bude, a to včetně návrhářů. Proto trendy na nadcházející měsíce mohou působit rozporuplným dojmem. Částečně jsme doufali, že už bude vše jako dřív, ale z racionálního hlediska jsme se připravovali na to, že pravděpodobně ještě několik měsíců zůstaneme pracovat v home office režimu a na svobodný, volný pohyb můžeme prozatím zapomenout. Není tomu vlastně jinak ani teď. A tyto rozpolcené pocity ovlivnily i módní tvorbu. Pozitivní je na tom ovšem fakt, že teď jsem připravená úplně na vše.

Pokud klesne reprodukční číslo na minimum, přivítejte power dressing! Velká hranatá ramena nenechají nikoho na pochybách o tom, že vy jste boss. Doporučuji ale spíš na osobní schůzky, u Zoom callu hrozí, že se s nimi nevejdete do záběru kamery. Bude možnost pořádat velkolepé party? Sáhněte po stříbrné metalice, flitrech a třpytkách – víc je v tomto případě opravdu víc. Nebo se snad vydáte na bezstarostnou exotickou dovolenou? Už na vás čekají outfity inspirované pestrobarevným podmořským světem. Pokud se ale kvůli zákazům dostanete maximálně na chalupu, žádný strach, i pro vás se něco najde. Květinové potisky hrají letošní sezonu prim a na své soukromé garden party budete za tu nejstylovější zahradnici. Fitness centra jsou stále zavřená? Vydejte se na procházku v sofistikovaných modelech se sportovním nádechem. A na dny bez plánu, které strávíte v soukromí domova, tu máme trend pro odvážné – průhledné materiály. Ale v tomto případě také prosím pozor na již zmíněné Zoom cally.

Valentina Nízká podpis

Vydání až ke dveřím zdarma

Březnové vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.