REKLAMA

Made to order: Udržitelně, Česky a na míru

REKLAMA

 

ODIVI: Šance na nový život

Česká módní značka, jejíž zakladatelkou je Iva Burketová, se od roku 2010, kdy vznikla, výrazně změnila. Dnes je z ní spíše komunita lidí a idejí, kteří věří, že je důležité znát příběh za tím, co konzumujeme. ODIVI zastává myšlenku, že 100% udržitelná kolekce neexistuje, to bychom museli chodit po ulici nazí. Proto razí systém PRE-order a zajímavě upravuje staré modely oblečení.

 

 

ZUZANA KUBÍČKOVÁ: Dlouhodobé vyhlídky

Návrhářka opěvující ženskost svým zákaznicím už několik let pomáhá budovat multifunkční šatník. Kromě kousků přímo na zakázku je i autorkou linie POP, kterou poprvé představila v roce 2018 a již od té doby rozšiřuje. Hlavním cílem je vytvoření nekonečně dlouhé ready-to-wear kolekce, v níž své místo nacházejí nadčasové a univerzální, dobře kombinovatelné modely, které budou vždy aktuální. 

 

 

CHATTY: Denim dream 

Už celých 16 let se Radka Sirková a Anna Tušková, jež stojí za značkou CHATTY, zabývají zakázkovou tvorbou džín. Zároveň se neustále snaží zvyšovat povědomí o výhodách šití na míru a daří se jim – zájem o tuto službu se zvyšuje. Na rozdíl od konfekce je totiž takový denim mnohem menší zátěží pro životní prostředí a má delší životnost. 

 

 

ANNA REKUA: Bourání stereotypů

No more season, no more rules! To je pravidlo, kterým se řídí návrhářka Anna. Je na něm vystavěna i její první capsule kolekce. Vystihuje osobitý styl moderní ženy a najdete v ní modely z kašmíru, latexu, hedvábí i lurexu. Protože značka byla založená s ohledem na udržitelnost, vyhlásila bojkot sezonnosti a většina modelů se vyrábí až po jejich objednání.

 

 

ANAMÉ: Vizionáři s misí

Dalším, kdo se snaží vytvářet oblečení odolávající času a stává se nebezpečným konkurentem fast fashion řetězců, je značka ANAMÉ. Řekli si, že nebudou účastníky nesmyslné nadprodukce kousků, které ve finále stejně končí na skládce, a proto pracují se systémem made-to-order. Podporují české dodavatele i výrobce. 

 

 

Přečtěte si celý článek v květnové ELLE, kterou si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA