Týdenní hitlist šéfredaktorky ELLE Valentiny Nízké

1. Beauty: Control, Aésop

Naprosto zázračné SOS řešení, když se vám na obličeji objeví nevítaný vetřelec. A že už jsem produktů na pupínky vyzkoušela. Tohoto zklidňujícího a protizánětlivého gelu od australské značky Aésop vám stačí malé množství a funguje bleskurychle, hned po první aplikaci vidíte velké zlepšení. Seženete v pražském beauty concept storu Ingredients. 

2. Parfém: Fleur du Désert, Louis Vuitton

Letošní novinku v podobě unisexového parfému Louis Vuitton Fleur du Désert doporučuji všem, kteří mají rádi neotřelé a výrazné vůně. Inspirace omamným Blízkým východem se v unikátním mixu ingrediencí nedá ignorovat – hlavní role ve Fleur du Désert hrají jasmín, pomerančový květ a růže. Jde o parfém, co se vám vryje do paměti a přenese vás do dálek plných exotických chutí a zážitků.

3. Beauty: Lip Sleeping Mask, LANEIGE

Tato noční maska na rty má své čestné místo na mém nočním stolku už několik let. Automaticky ji nanáším večer před spaním a každé ráno se pak probouzím s vláčnými rty připravenými oblíbenou rtěnku. Funguje ovšem skvěle i jako běžný denní balzám, rychle se vstřebává. Existuje v několika “příchutích”, já ale dávám přednost klasice, která je nejméně parfémovaná. Jedno balení vám navíc vydrží klidně i rok, nebojte se tedy prvotní trochu vyšší investice.

4. Fashion: Philosophy di Lorenzo Serafini

Nikdy jsem snad nedostala tolik pochval na žádné večerní šaty jako právě na tyto, co jsem oblékla na závěrečný ceremoniál MFF KV 2022 před necelým týdnem. Jde o kousek značky Philosophy di Lorenzo Serafini a seženete ho snadno (klidně i s doučením do druhého dne) v e-shopu Zalando. Už mám od tohoto cool italského designera vyhlídnuté minimálně další tři looky. 

5. Wellness: Hair spa, Red Salon

Nikdy by mě nenapadlo, že můžu jít relaxovat na vlasové spa. Ale funguje to úplně stejně dokonale, jako kdybych podstoupila hodinovou masáž celého těla. Vše je v Red Salonu dotažné do posledního detailu: krásný prostor s minimem světla, voňavá maska na oči, extrémně pohodlné křeslo a japonský systém Spa mist fungující na principu suché páry, který zvětšuje objem vlasů a prokrvuje pokožku hlavy. Konkrétní kúru vám kadeřník vybere dle vašich potřeb, ale v nabídce jsou řešení například pro mastnou pokožku, vypadávání vlasů nebo rekonstrukci vlasového vlákna. Masáž rukou a dokonalá foukaná na závěr included!

6. Kultura: Šary Vary

Ještě pár dní si můžete v jednom brněnském a ve třech pražských kinech zajít na ty nejlepší snímky z karlovarského filmového festivalu. Lidé z mého okolí jednoznačně doporučují koupit vstupenky na Erupci lásky, Trojuhelník smutku, Modrý Kaftan a Osm hor.