Valentina Nízká velí konec pravých kožešin v ELLE

 

S největší radostí lednový úvodník věnuji tomu, co je opravdu důležité – změně v módním průmyslu, kterou bez jakýchkoli výhrad podporuje česká  ELLE po boku dalších 44 zahraničních edic. Spojili jsme síly s Humane Society of the United States, Humane Society International and Creatives for Change a podepsali dohodu o tom, že na našich stránkách, tímto vydáním počínaje, už nikdy neuvidíte pravé kožešiny.

Propagace kožešin dávno nemá v módě své opodstatnění a neshoduje se s našimi hodnotami – a věříme, že ani s těmi vašimi, hodnotami našich čtenářek. Psát dlouhodobě o udržitelnosti, a přitom podporovat týrání zvířat by byla ta nejvyšší forma pokrytectví, proto jsme se jako silná značka a autorita v oblasti módních médií rozhodli k tomuto kroku nezatíženému tíhou historie a tradice. Protože když má někdo vliv, měl by ho využít pro dobrou věc. Billie Eilish letos například souhlasila s tím, že si na MET gala obleče róbu od Oscara de la Renty, aby ji vidělo téměř 100 milionů jejích followers, pouze pod podmínkou, že návrhář dá ve své tvorbě navždy sbohem právě kožešinám.

My také chceme jít 175 milionům módních fanoušků, které ELLE celosvětově každý měsíc osloví, v tomto směru příkladem. Inspirovat je k ohleduplnějším rozhodnutím, které pro všechny živé tvory udělají svět hezčím místem pro život. A pevně věříme, že i velcí fashion hráči, pokud už tak neučinili, se brzy vydají směrem alternativ, které nezpůsobují zbytečné utrpení. 

Valentina Nízká
Info ikona

P. S. Z lásky ke zvířatům jsme pro vás nafotili také editorial se zajímavými osobnostmi a jejich čtyřnohými kamarády. Užijte si příval pozitivních emocí na str. 92! 

 

Terezie Kovalová
Info ikona

 

Vydání až ke dveřím zdarma

Lednové vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA