REKLAMA

Co je to vlastně toner?

REKLAMA

Zjistili jsme, že vlastně mnoho lidí stále netuší, co toner skutečně je. A má mylné představy o skutečném účelu tohoto zázračného produktu.

V minulosti byl toner považován za zbytečný, příliš svíral pokožku a neuvěřitelně vysušoval, což rozhodně nevede k zářivé a zdravé pleti. V dnešní době tonery dělají pravý opak. „Obvykle obsahovaly vysoké koncentrace alkoholu, které pomáhaly odstraňovat kožní maz z pokožky,“ říká Joshua Zeichner, ředitel kosmetického a klinického výzkumu dermatologie v nemocnici Mount Sinai v New Yorku. 

Nejnovější generace tonerů má však něco více než jen „svíravé“ vlastnosti, mnoho z nich už alkohol vůbec neobsahuje. V současné době jsou na trhu tonery, které se zabývají téměř každým problémem s pokožkou a již se neomezují pouze na léčbu akné a mastné pleti.

Základ je důkladně vyčistit pleť pomocí dvojitého čištění a poté použít toner jako první krok, který uzamkne v pokožce hydrataci, zavře póry a dokonale vyjasní pleť.

Co je to toner?

Toner vypadá jako voda a chová se jako voda, ale voda to opravdu není. Záleží jaký toner si vyberete, ale může také obsahovat kyseliny, glycerin, antioxidanty a protizánětlivé látky.

Je to rychle pronikající kapalina, která pokožce okamžitě dodá hydrataci a pomůže odstranit odumřelé buňky z povrchu kůže. Výsledek: šťavnatá a zářivá pokožka.

Vrací vaši pokožku zpět do jejího přirozeného kyselého stavu, odstraňuje nečistoty a pomáhá jí absorbovat další produkty pro péči o pleť. Vaše pokožka je jako vysušená houba. Pokud na křehkou suchou houbu vložíte silný krém, nic se nestane. Pokud však namočíte houbu, krém se snáze vsákne. Z toho plyne, že toner je základní stavební kámen v péči o pleť a s ním lépe vstřebává séra a krémy.

Kdy ho použít?

Krátká odpověď zní: „Hned po čištění pleti,“ jak tvrdí Amy Wechslerová, dermatoložka se sídlem v New Yorku. Doporučuje zahrnout toner do každodenní i noční péče o pleť . Chcete-li získat lepší výsledky, měly byste použít toner po dvojitém čištění a exfoliaci. Důkladné očištění pomáhá odstraňovat špínu, make-up a odumřelé kožní buňky, aby se složky prospěšné pro pleť v toneru mohly dostat tam, kde je to potřeba.

Toner by se měl použít nejpozději minutu po čištění. Víme, že to zní šíleně, ale vážně to pomáhá. Většina molekul proniká pokožkou lépe, když je mokrá, takže použití účinných látek ihned po očištění přináší lepší výsledky.

Po nanesení toneru můžete pokračovat v aplikaci produktů zaměřených na ošetření, jako jsou sérum, SPF a oční krém.

Jaký toner si vybrat?

Pokud máte velké póry – hledejte toner s alfa hydroxykyselinami, jako je kyselina glykolová. Aby se odstranily odumřelé buňky, které se hromadí kolem pórů.

Pokud máte citlivou pokožku – zvolte toner s botanikami uklidňujícími pleť. 

Pokud máte pleť náchylnou k akné nebo mastnou pleť – navrhujeme toner na bázi kyseliny salicylové. 

Máte-li matnou pleť – sáhněte po tonerech s přírodními exfolianty, jako jsou výtažky z papáje a kyselina mléčná, jsou skvělé pro rozjasnění pleti. Neberte tonery, kde je hlavní složkou alkohol, ten zbytečně vysušuje.

Na suchou pokožku – platí fermentované kvasinky a aminokyseliny, jež pokožku hluboce hydratují a vyživují.

Pokud máte zralou pleť – vyhledejte tonery s antioxidanty a hydratačními přísadami. Specifické hydratační složky zahrnují glycerin, kyselinu hyaluronovou, růžovou vodu, sodný PCA a lecitin.

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Roční předplatné ELLE tentokrát s luxusními produkty z řady The Ritual of Karma. Nechcete přijít o žádné nové číslo vašeho oblíbeného magazínu? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA