REKLAMA

Péče o pleť během jógy podle Kláry Pokorné

REKLAMA
  • Kláro, prosím, představ se nám. Co děláš, na čem zrovna pracuješ, co chystáš a co je tvůj cíl.

Představování sama sebe nebyla nikdy moje silná stránka. Jmenuji se Klára a už pár let učím jógu. Minulý rok jsem založila event Yoga & Special places, který spojuje zajímavá místa s jógou a snaží se lidem ukázat, že jóga je pro kohokoli a dá se cvičit kdykoli a kdekoli. Už pár let buduju komunitu #YogaGang. Jedná se o partu lidí, kteří mají společnou lásku k józe, není jim cizí zdravý životní styl, jsou pohodoví a většinou nezkazí žádnou legraci. Ráda se obklopuji lidmi, kteří mají podobné myšlení jako já, což v mém yogagengu mají všichni. Většinou se jedná o moje studenty, kteří se k nám postupně přidávají a celá parta se tak rozrůstá o skvělé přátele. Vzdělávám se v zahraničí a snažím se učit od těch nejlepších, protože když to neděláte, přestane vás učení po určité době bavit. Když se člověk přestane vzdělávat v tom, co dělá, nemůže z toho mít ani on sám radost. I to se snažím předávat svým studentům. Do budoucna bych ráda založila vlastní studio, které bude pohodovým místem nejen na jógu, ale bude to místo, které se stane součástí vašeho životního stylu. Koncept by měl být v moderním duchu a zároveň by měl odrážet moji osobnost i to, že chci lidi spojovat a dopřávat jim netradiční zážitky.

  • Vnímám tě jako jednu z nejviditelnějších jogínek v Praze. Čím myslíš, že to je?

To mě těší. Snažím se neustále posouvat dál, jezdím po světě na kurzy pro učitele, hledám novou inspiraci. Pokud chcete být úspěšní v tom, co děláte, tak nemůže být nikdy spokojeni s tím, co umíte. Je důležité se neustále učit od těch nejlepších, posouvat se dál, hledat nové směry a styly. Spousta lidí si myslí, že jógovým kurzem pro učitele to končí, ale opak je pravdou. Snažím se předávat to, co jsem se naučila a ukazovat, že jóga není jen dát si nohy za hlavu.

  • Sleduješ beauty trendy? Koho bys nám doporučila sledovat na Instagramu?

Zajímá mě hlavně kosmetika, která je organická a spíše dám na přirozenou krásu, která vychází z osobnosti člověka. To je podle mě ten nejlepší beauty trend, jaký může být. Když bych měla přece jen vybrat nějaký brand, který sleduji i na Instagramu, tak to bude jednoznačně kosmetika @offcialbyredo, @lelabo a jejich @overheardlelabo – ten mě vždy pobaví.

  • Vím, že hodně cestuješ. Jaký beauty obchod ve světě tě nejvíce zaujal?

Určitě obchod Le Labo v New Yorku. Nejenže se o jejich vůni Santal 33 říká, že je to vůně NYC, ale namíchají vám tam vaši custom vůni a dokonce vám ji i podepíšou. Tohle je must have, když jste v NYC.

  • Jak vypadá tvoje denní péče o pleť?

Mám ráda jednoduché věci, proto jsem si jako skincare oblíbila singapurskou značku Allies of Skin, a to jejich denní All Day Mask a noční All Night Mask. Nemusíte používat žádné oční krémy a séra, stačí vám jeden krém a výsledek je opravdu znát. Tohle oceníte, když hodně cestujete. Nemusíte pořád balit tisíce produktů. Co se týče make-upu, tak ten moc nepoužívám, mám na většinu věcí alergii. Poslední dobou jsem si ale oblíbila tónovací krém od Le Labo, který se vmíchává do denního krému. Jsem ráda, že moje práce nevyžaduje nosit make-up a spíš je to tak, že čím přirozenější vzhled máte, tím lepší. Věřím v to, že krása vychází zevnitř. Na vlasy už dlouhou dobu používám produkty od Kevin Murphy, jejich Plumping Wash a Plumping Rinse jsou prostě nejlepší.

  • Kdybys nám mohla doporučit, jak svojí pleť a vlasy připravit na lekci, aby jsme jí neublížily, a spíše naopak pomohly?

Na moji lekci přijďte bez make-upu. Určitě nechcete po 5 minutách řešit to, že se vám roztéká make-up po obličeji. Použijte lehký krém nebo termální vodu na hydrataci. Po lekci se také vyhněte hutným krémům a make-upu. Po lekci nechte svou pleť chvíli dýchat. Vlasy určitě sepňete do culíku, protože není nic horšího, než když se vám při cvičení vlasy pletou do očí. Jednou jsem byla na lekci a zapomněla jsem si gumičku. Lekce byla vedena jako candle light, což znamená, že je zhasnuto a jediné světlo je ze svíček. Pamatuji si, že se mi při jedné pozici tak zamotala hlava, že jsem dalších 10 minut musela sedět a rozdýchavat to. Poučení zní, vždycky gumičku!

  • Kde si s tebou můžeme zacvičit?

V nejbližší době se určitě můžeme potkat na akci Summer Yoga Day, který je další zastávkou projektu Yoga & Special Places, který pořádám. Akce se koná 15. června ve funkcionalistické vile na Barrandově. Učím dvě lekce. Handstand a pak závěrečnou lekci Sunset yoga party, na které bude i Dj. Prostě pořádná letní párty. Jinak mám dvě pravidelné lekce ve studiu Yogamovement, vždy každé pondělí a čtvrtek. 

P. S.: Mrkněte na facebook ELLE a zasoutěžte si o den plný jógy na netradičním místě. Vyhrát můžete 3 vstupy na Summer Yoga Day a lekce nejen s Klárou Pokornou. Více info ZDE.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA