Mýdlo na obočí? Ano prosím!

Text: Patricie Emingerová

Už nějakou dobu jsou v make-up světě trendem bushy/boy brows: efekt hustého, vyčesaného obočí, díky kterému vypadá celý look přirozeněji. Docílíme toho snadno pomocí řasenek na obočí nebo také průhledného mýdla! Mimochodem tenhle trend byl kdysi populární už mezi původními makeup artisty v hollywoodských maskérnách.

 

  • Postup

Jednoduchý návod pro dokonalé vyčesané obočí. Pomocí kartáčku naneseme průhledné mýdlo na jednotlivé chloupky a pročešeme směrem nahoru, díky čemuž dosáhneme hustějšího širšího efektu. Mýdlo obočí zafixuje a udrží na jednom místě. Pokud chcete přidat barvu a vytvořit tak intenzivnější dojem, stačí dokreslit podle tvaru tužkou nebo gelem na obočí.

 

  • Soap Brows, Pears nebo klasické mýdlo?

Vyplatí se investovat do značek zabývajících se přímo mýdly na obočí nebo vám postačí obyčejné? My jsme jako první testovali beauty brand původně z Velké Británie: Soap Brows, díky kterým by mělo být vyčesané, přirozené obočí rázem na světě během pár minut. Nejen, že se s průhledným mýdlem snadno pracuje a produkt vydrží na místě celý den, ale spolu s ním vám přijde i několik kartáčků na obočí pro lehčí aplikaci. 

Další přišla na řadu Pears Soap mýdla, která se začala používat na obočí hlavně díky americkým blogerkám. Produkt je transparentní, takže nezanechává barevnou stopu na obočí a drží od rána do večera. 

Pro porovnání jsme vyzkoušeli i klasické mýdlo, ale opět je důležité vybírat průhledné, aby nezaneslo obočí ještě před nanesením barevného gelu na vyčesané chloupky. Snadná aplikace, výsledný efekt a celodenní výdrž si vedla stejně dobře jako u Soap Brows nečbo Pears Soap. Připlácíte si tedy opravdu jen za design a stylový obal. Ale přiznejme si, že vzhled produktu je často stejně tím rozhodujícím faktorem.

EBC promo