Nerostou vám vlasy dostatečně rychle? Víme, co s tím.

Na úvod trochu teorie:

Růst vlasů je způsoben rozdělováním buněk a to tak, že nové buňky doslova vytlačují vlas dopředu, čímž ho prodlužují. Rychlost růstu rovná se rychlost rozdělování buněk. Většinou je to zhruba 1,25 cm za měsíc, tedy asi 15 cm za rok. Rychlost růstu se může zpomalit s přibývajícím věkem – v některých případech až na 0,25 cm za měsíc. Vlas má životnost 1 až 6 let a denně nám jich vypadne něco mezi 30 až 50. Nejvíc jich prý mají světlovlasí a nejméně zrzaví. (Asi jsem výjimka, co potvrzuje pravidlo.)

A teď už jdeme na to!

  • SPRÁVNOU STRAVOU DALEKO DOJDEŠ

Z velké části jsou vlasy složeny z proteinů. A proto byste je měly přijímat v dostatečném množství. Jestliže jste zhubla a divíte se, proč vám vlasy řídnou nebo padají, důvodem může být právě nedostatek proteinů v těle. Kromě masa obsahují proteiny také vajíčka, sójové produkty, fazole nebo ořechy. A ty zase pomohou s tvorbou keratinu, který je další důležitou součástí vlasů.

  • BEZ TUKŮ TO NEJDE

Díky tukům se vstřebávají vitamíny a minerály, které vlasová produkce potřebuje, aby správně fungovala. Hlavně vitaminy A, D, E a K. Důležitá je také konzumace vitaminů skupiny B, které jsou obsaženy například v rybím oleji.

  • A ZASE TA VODA

Nejenom, že nás drží nad vodou, jak zpívá Jožo Ráž, ale také nás drží nad zvadlými vlasy. Voda je stavební kámen všeho živého, a pokud nevypijete denně alespoň dva litry, tak se nedivte, že je s vámi něco špatně.

  • PRAVIDELNÁ NÁVŠTĚVA U KADEŘNÍKA   

Ano, i tohle je nutné. Péčí kadeřníka se odstraňují mrtvé konečky, které vlasy zbytečně zatěžují. Alespoň půl centimetrů každých 6 až 8 týdnů.

  • MASÁŽ TROCHU JINAK

Vyhraďte si každý den před spaním 1 až 3 minuty na jemnou masáž vlasové pokožky – pozor, pouze bříšky prstů. Rozproudíte tím krevní oběh, zajistíte přísun živin k vlasovým folikulům. K masáži můžete použít  jojobový, kokosový nebo olivový olej.

  • OMEZTE STYLING

Pravidelné používání vlasových stylingů ničí vaše vlasy. Zkuste si s vlasy vyhrát jinak než jen žehlením, kulmováním či fénováním. Důležité je i správné česání. Vlasy vždy rozčesáváme od konečků vlasů postupně až ke kořínkům.

ELLE BEAUTY CLUB DOPORUČUJE:

Řadu Résistance Extentioniste, která nejenže proniká hluboko do vlasového vlákna a obnovuje ho, ale také sjednocuje nerovnoměrný povrch vlasu a posiluje vnitřní strukturu po celé jeho délce. Díky keratinu, ceramidu a taurinu vaše vlasy hloubkově vyživí a dlouhodobě regeneruje.

EBC promo