Harry se odmítá dívat na seriál Koruna. Děsí ho přízraky minulosti

Zdroj velkého smutku

Poslední ohlášená sezóna hitu Netflixu Koruna zobrazuje poslední dny princezny Diany uprostřed jejího románku s filmovým producentem Dodim Al-Fayedem až do jejich smrti při autonehodě v Paříži 31. srpna 1997. Zesnulá Lady Di, kterou v seriálu hraje Elizabeth Debicki, se v některých scénách seriálu vrací jako duch, který mluví se svým bývalým manželem princem Charlesem a tchyní královnou Alžbětou. Jako přízrak se vrací také její tehdejší přítel Dodi Al-Fayed v podání Khalida Abdally. Harry (Fflyn Edwards) se v seriálu probouzí v posteli a sdělují mu tragickou zprávu, že jeho matka zemřela. Tomuto oznámení přihlíží jeho starší bratr, princ William. Jedna ze scén seriálu také zobrazuje závěrečný rozhovor mezi Dianou a Harrym, kterému bylo v době její smrti 12 let. Harry během svého života, zvláště pak v posledních letech, kdy otevřeně komentoval různé události svého života včetně těch nejintimnějších, často mluvil o smutku, který cítil po ztrátě své matky, a o tom, jak tato tragédie ovlivnila jeho duševní zdraví. Deník Page Six přišel s informací od zdroje z princova okolí: „Vzhledem k citlivé povaze obsahu v nadcházejících epizodách ‚The Crown‘ se princ Harry pochopitelně rozhodl tuto sérii nesledovat.“

Mohlo by se vám líbit

Dvojí vnímání princezny Diany: Jaká doopravdy byla Lady Di?

Princezna z Walesu by dnes oslavila 60. narozeniny. Byla modlou a bohyní obyčejných smrtelníků, ale trnem v oku královské rodině. Proč byla Diana tak kontroverzní a vzbuzovala tak rozporuplné emoce?
elle.cz

Bez konzultace, bez feedbacku

Diváky seriálu zajímalo, jestli se Harry, který má spolu se svou ženou Meghan s Netflixem podepsanou multimilionovou smlouvu, nějakým způsobem podílel na Koruně. spolupracovat se streamerem ve světle The Crown. Oficiální vyjádření ale tuto spekulaci odmítlo. Podle něj Sussexové nebyli „konzultováni nikým, kdo by měl cokoli do činění se seriálem Koruna nebo Netflixem“. Nebyly jim ani zaslány dějové linky ani screenery epizod k diskuzi nebo ke schválení. Mezitím se vynořily zprávy, že přátelé z Harryho okolí mu seriál „předžvýkají“, tedy shlédnou ho dříve než on a pak mu o tom podají informaci. Byly ale vzápětí odmítnuty jako nesmysl. Harry nemá prý v úmyslu se na tuto ředu dívat vůbec, ani sám, ani prostřednictvím někoho jiného. Také jeho bratr William se prý vyjádřil, že se na Korunu dívat nebude, stejně jako nikdo z členů královské rodiny.

Mohlo by se vám líbit

Karel III. volá Harryho zpět, potřebuje se s ním nutně smířit

Král Karel III údajně chce ukončit svou roztržku se svým odcizeným synem princem Harrym. Nestojí za tím ovšem pouze otcovská láska, ale dobře promyšlená strategie. Harrymu se po Londýně také stýská. Zdá se, že by se po letech konečně mohly prolomit ledy.
elle.cz

Konec nadějí

Harry se nechal v minulosti slyšet, že na nějakou dobu podlehl lákavé konspirační myšlence, že jeho matka mohla nehodu přežít nebo že něco mohlo být jinak, než jak se oficiálně prezentuje. Jako dospělý si proto nechal vyžádat veškeré záznamy o tragické autonehodě, včetně fotek z místa nehody. Po jejich shlédnutí ale uznal, že naděje, že by mohlo být něco jinak, přeci jen bohužel neexistuje. Milionář Al-Fayed byl na místě mrtvý, Diana zemřela později v nemocnici. „Jedna z nejtěžších věcí, s níž se člověk musí vypořádat, je to, že lidé, kteří ji pronásledovali do tunelu, byli ti stejní, kteří ji fotografovali, zatímco ona umírala. A s Williamem jsme to věděli, mnohokrát nám to řekli lidé, kteří znali celý případ. Měla docela vážné zranění hlavy, ale byla pořád živá. A tito lidé, kteří zavinili tu nehodu, místo aby jí pomohli, fotili, jak umírá na zadním sedadle,“ řekl Harry. Vévoda ze Sussexu také přiznal, že musel kvůli psychickým problémům, které se u něj začaly po smrti matky objevovat, začít navštěvovat terapeuta. Než k tomu ale došel, se dlouhé roky trápil a uzavíral své pocity někam hluboko, což ho během života mnohokrát negativně ovlivnilo. Na radu a s tehdejší podporou svého bratra Williama ale vyhledal odbornou pomoct a ulevilo se mu. Není divu, že sledováním Koruny nechce znovu přilévat olej do palčivého ohně, který se mu po letech konečně povedlo trochu zkrotit.

Mohlo by se vám líbit

Bad Girls královských rodin a skandály, které otřásly monarchiemi

Každá rodina má svou černou ovci, která jde proti dobrým zvyklostem a stereotypům. Tento fenomén se nevyhýbá ani rodinám s modrou krví. Vzhledem k tomu, jaká je jim ale věnována pozornost, mají všechny rebelie mnohem větší následky. Zvláště, když jsou jejich původcem ženy, od kterých se svéhlavost a vzpoury příliš neočekávají. Které dámy s korunkou se v minulosti postaraly o skandály a pozdvižení?
elle.cz

Zdroj: Pagesix.com, Netflix