Handicapu navzdory: celebrity, které se proslavily i přes odlišnost

Zamračená zpěvačka Billie Eilish

Dnes jednadvacetiletá zpěvačka působila jako zjevení, když se v roce 2016 proslavila se songem „Ocean eyes“.Bez úsměvu, bez snahy se zalíbit, oblečená v oversized oblečení. Byla naprostým opakem většiny zpěvaček té doby. Většinou si držela svůj resting-bitch-face a protáčela panenky, místo toho, aby rozdávala sladké úsměvy jako nadějná mladičká hvězda. Podle své nenávisti k úsměvu dokonce pojmenovala své album „Don't Smile at Me“. Nemá zkrátka ráda, když se na ni někdo usmívá a ona cítí povinnost mu úsměv oplatit. Kolem roku 2018 začala plnit YouTube videa s kompilacemi jejích tiků. Ačkoli tomu Billie nechtěla původně věnovat vůbec pozornost, nakonec se rozhodla všechno vysvětlit: „Ráda bych to uvedla na pravou míru, aby se všichni přestali chovat praštěně. Mám diagnostikovaný Tourettův syndrom.“ Na vysvětlenou, proč to nepřiznala dříve, uvedla: „Nikdy jsem nechtěla, aby lidé mysleli na Tourettův syndrom pokaždé, když si na mě vzpomenou.“ Zpěvačka vylíčila, že její neuropsychiatrické onemocnění je nedílnou součástí jejího života už od dětství. Její porucha má podobu fyzických tiků, ale pacienty může také nutit k vydávání různých zvuků, případně k vykřikování vulgarit.

Billie Eilish

 

Dvoubarevná modelka Winnie Harlow

Harlow patří mezi 1-2 % lidí na světě, kteří trpí kožní poruchou zvanou vitiligo. Projevuje se nepravidelnými skvrnami na kůži, v nichž zcela chybí pigment. Kůže je pak dvoubarevná a flekatá. Ačkoli nejde o poruchu, která by měla nějaké vážné fyzické dopady na život postiženého, žít s ní rozhodně není jednoduché. Zvyknout si na pohledy lidí, vědomí, že vypadám jinak, nebát se ukázat svou kůži a zkrátka normálně žít, není vůbec snadné. I sama modelka Winnie Harlow vzpomíná na dobu svého dětství jako na období, které pro ni bylo těžké. Děti ve škole se jí posmívaly, že vypadá jako kráva a šikanovaly ji. Nakonec byla donucena přejít na domácí studium. Kdo se však svým nepřejícím spolužákům směje naposled ukázala svou účastí v soutěži Americaʼs Next Top Model, předváděním pro Victoriaʼs Secret a hraním v reklamních kampaních těch nejluxusnějších značek. „Vždy jsem věděla kým jsem, jen jsem potřebovala, aby to pochopili ostatní,” prohlásila na to konto modelka.

Winnie Harlow

 

Kluk od vedle Lewis Capaldi

Lewis Capaldi je šestadvacetiletý skotský zpěvák, který nemá ani záviděníhodné křivky, ani obličej, kterým byste si rádi vytapetovali pokoj. Má ale velký talent a skvělý hlas – a to díky bohu v dnešní době stačí, aby se mohl proslavit. Publikum ho miluje právě pro jeho civilnost a pocit, že je jedním z nich. I když fanouškům neuniklo, že Lewis Capaldi mívá na koncertech problémy s cukáním v rameni. Zpěvák sám to nejprve nekomentoval. Ale když se o něm začaly šířit zprávy, že důvodem podivných pohybů je jeho užívání kokainu, rozhodl se k situaci přeci jen vyjádřit. Během živého vysílání na Instagramu přiznal, že trpí Tourettovým syndromem. Právě tato nemoczpůsobuje ony záškuby ramene. Není to ale jedina nepříjemnost, kterou Lewisovi syndrom přináší. Neovladatelné tiky ho na jednom z koncertů donutily přestat zpívat. V ten okamžik ale zpěváka podrželi fanoušci. Místo nespokojeného pískotu dozpívali song „Someone You Lovedza něj a počkali, než se Lewis dá dohromady. Vyjádřili mu tím svou absolutní podporu a sympatie.

Lewis Capaldi

 

Nehollywoodská kráska Amy Schumer

Amy Schumer, spisovatelku, herečku a komičku známou svou upřímností, časopis Glamour Glamour zařadil mezi inspirativní plus size ženy, což se herečky dotklo. Se svou kategorizací do plus size nesouhlasila a veřejně se proti tomu ozvala. Přitom plná postava je jedna z věcí, které lidé na Amy milují a obdivují. Že nepodlehla tlaku a zvládla vzdorovat hollywoodským standardům krásy a přesto ho dobyla. Taková reakce jí ale nebyla podobná ani hodná. O to příjemněji zapůsobilo její sdílení zkušenosti s liposukcí. Hvězda v lednu na svém Instagramu prozradila, že podstoupila liposukci, aby si vylepšila postavu po komplikovaném těhotenství, porodu a boji s endometriózou. „Nikdy jsem se nebyla slavná tím, že jsem hot, ale dostala jsem se do bodu, kdy už mě unavovalo dívat se na sebe do zrcadla.“ Zmínila také, že tradiční metody hubnutí neměly na její tělo po porodu vliv. A ona ničeho nelituje. Před rokem Schumer sdílela obrázek své jizvy po císařském řezu a příspěvek zaplavily komentáře žen, které byly nadšené z jejího přístupu k jejímu měnícímu se tělu. Liposukce je, zdá se, další procedura, kterou se Schumer rozhodla raději zveřejnit, než tutlat.

Amy Schumer

‚‚Buďte zticha, nejsem modelka!‘‘ Selena Gomez hájí svá kila navíc

elle.cz

Zdroj: Elle.cz, Wikipedia, allure.com, people.com, billboard.com, elle.com, idnes.cz,