Dokument Harry & Meghan: Výbušná série boří hranice sledovanosti

Sussexové podepsali lukrativní smlouvy v hodnotě více než 100 milionů liber s Netflixem a Spotify poté, co během akce nazvané megxit opustili monarchii, když přestali zvládat královským život v Británii. Po tomto fatálním rozhodnutí přišel další skandální okamžik - rozhovor s Oprah Winfrey v březnu 2021, kterým své vztahy s ostatními členy rodiny monarchie uvrhli do krize. Vévoda a vévodkyně v interview obvinili nejmenovaného člena rodiny z rasismu vůči jejich synovi Archiemu ještě před jeho narozením a instituci z neschopnosti pomoci vévodkyni, když měla deprese, sebevražedné myšlenky a žádala o pomoc.

Harry dále naznačil, že se se svým bratrem Williamem rozhádali kvůli tomu, co Harry vnímal Williamův přístup ke své nevěstě jako „snobský“. Jeho roztržka s bratrem stále pokračuje a po odvysílání všech dílů dokusérie se dá očekávat, že dostane ještě hlubší trhliny. Stejně jako vztah s králem Karlem, o němž Harry prohlásil, „že se svým otcem cítil zklamán a že je toho v jejich vztahu hodně zraněno.“ Tyto důvody vedly Harryho a Meghan k tomu, aby v roce 2020 odešli z pozice senior working royals ve prospěch větší svobody a možnosti vydělávat si vlastní peníze v USA.

 

V první epizodě série Harry a Meghan pár vysvětluje, proč měli potřebu to všem říct. V úvodních scénách Harry sděluje: „Tohle není jen o našem příběhu. Tohle bylo vždy mnohem větší než my. Nikdo nezná úplnou pravdu. My známe plnou pravdu. Instituce zná úplnou pravdu. A média znají úplnou pravdu, protože se do toho pustila. A myslím, že kdokoli jiný by v mé situaci udělal přesně to samé,“ obhajuje vévoda své rozhodnutí. Odhalují, jak se poprvé setkali, Harry popisuje své dětství propírané na veřejnosti a přirovnává Meghan ke své matce princezně Dianě.

Prozradil, jak byly jeho předchozí přítelkyně vtaženy do centra pozornosti. „Každý vztah, který jsem měl, byl během několika týdnů nebo měsíců pitván v novinách, rodina té osoby byla obtěžována a jejich životy se obrátily vzhůru nohama,“ říká. „Když jsem se setkal s Meghan, vyděsil jsem se, že ji média odeženou. Stejná média, která ode mě odehnala tolik dalších lidí.“ Dodává, že se rozhodl jejich vztah na začátku tajit. Zprvu randili přes zprávy a Facetime, pak se spolu vydali do Afriky. Popisuje nejen tlak na jeho vztah s Meghan, ale i své dětství, speciálně po smrti Diany. Na jedné straně veřejnost chtěla vidět dva malé chlapce zdrcené smrtí své matky a jejich smutek a pláč, na druhé straně byli nuceni neprojevovat emoce, nehroutit se a být rozumní. Vzpomíná i na svou matku, která byla po dobu manželství s Charlesem médii šikanována, ale po rozvodu dostala pozornost médií ještě další rozměr, který už byl nezvladatelný.

 

První tři dostupné díly série jsou věnovány seznámení s Meghan a jejich zásnubám, princezně Dianě a dětství. Informací je tolik, že je nemožné je v článku obsáhnout. Jak řekla sama Meghan – „Není lepší slyšet ten příběh přímo od nás?“ O shlédnutí dokumentu je ale pár hodin od jeho spuštení na Netflixu takový zájem, že uživatelé hlásí kolaps streamovací platformy a problémy se shlédnutím. Vypadá to, že premiéra se vydařila. Dá se očekávat extrémní zájem a sledovanost, která dost možná pokoří všechny dosud vysílané seriály a dokumenty.

 

Zdroj: Netflix, Dailymail.co.uk