Dojatý Harry doufá ve smíření. Williamovi to ale nestačí

Další špatná zpráva

Pátý únor si budou všichni obyvatelé Velké Británie pamatovat jako den, kdy se opět na chvíli zastavil čas. Poté, co se teprve nedávno museli vyrovnat se smrtí milované královny Alžběty II, která v čele země neochvějně stála po více než sedm dekád, si sotva zvykli na nového krále. Ani ne rok po jeho korunovaci však přišla šokující zpráva. Buckinghamský palác vydal oficiální prohlášení, v němž uvedl, že se při banální operaci, kterou Karel III. podstoupil, ukázalo, že trpí nádorovým onemocněním. Konkrétnější nebyli, proto se Britové obávají, jestli jim potenciálně životu nebezpečná nemoc nového krále nevezme. Ačkoli se prohlášení snažilo působit maximálně optimisticky a konejšivě, mezi Brity zavládl smutek a znepokojení.

Mohlo by se vám líbit

Hollywood si do Londýna přijel pro ceny BAFTA, dorazil i princ William

Britská filmová a televizní akademie BAFTA rozdala sošky za nejlepší britské a zahraniční snímky. Kromě ocenění vynikajících filmových počinů byl tento večer výjimečný i složením hostů, kteří se potkali na červeném koberci. Filmová smetánka se netradičně setkala s britskou královskou rodinou. Jak jim to na zahájení slušelo?
elle.cz

Harry nic netušil

Zpráva šokovala i prince Harryho. Evidentně se ji dozvěděl ve stejné době jako veřejnost, rodina ho buď soukromě neinformovala vůbec, nebo byl časový předstih minimální. Poté, co byla zpráva o králově nemoci zveřejněna, Harry všeho nechal a nejbližším možným letem se vydal z Ameriky za svým otcem do Británie. Období to přitom nebylo snadné ani pro něj – v oblasti Montecita, kde se svou manželkou Meghan a dětmi bydlí, tou dobou sužovaly velké záplavy a ušetřeny nezůstaly ani rezidence prominentů. První setkání otce a syna po dlouhých 16 měsících bylo pouze krátké, podle světových médií netrvalo déle než 45 minut, aby se král Karel III. příliš nevyčerpával. I když se jednalo o srdečné a spontánní setkání, atmosféra byla prý i přesto napjatá.

Camilla musela zůstat za dveřmi

Harry podle Daily Mail svého otce také poprosil, aby u jejich setkání nebyla přítomna králova manželka Camilla. S tou nemá dobré vztahy a nijak se tím netají. Ve svých prohlášeních ji dokonce označil za člověka, který byl zodpovědný za úniky informací z královského paláce do médií. Podle vévody ze Sussexu tehdejší milenka Camilla obchodovala s bulvárem, výměnou za to, že bude tisk vylepšovat její vlastní image. Král Karel III. se své manželky rázně zastal, ale synovo přání setkat se bez přítomnosti Camilly vyslyšel. Veřejnost také doufala, že se Harry kromě s otcem setká také se svým bratrem Williamem, se kterým také nemluví. Extrémně loajální William nemůže bratrovi zapomenout, že opustil svůj post pracujícího člena královské rodiny a v různých rozhovorech a svých memoárech neváhal vyprat na veřejnosti špinavé rodinné prádlo a poškodit tím celou rodinu. William ale za bratrem a otcem do Sandringhamu, kde král aktuálně podstupuje léčbu, nedorazil.

Mohlo by se vám líbit

Catherine, jsi crazy! Princ William nemá pochopení pro sport své ženy

Princezna Catherine, ačkoli žije v paláci a její chování je přísně vázáno protokolem u dvora, není žádná skleníková kytka. Už od dětství vášnivě ráda sportuje a i dnes si přes všechnu péči o tři děti a náročný společenský program nechává prostor pro své fitness koníčky. Ne každý z nich se ale setká s pochopením. Kvůli tomu nejnovějšímu ji princ William dokonce neváhal nazvat „šílenou“.
elle.cz

Harry o smíření nepochybuje

Nakolik za to může jeho uražené ego a nakolik starost o manželku Catherine, která je také po operaci a zotavuje se, je otázkou. William ale svou roli následníka britského trůnu bere velmi zodpovědně a evidentně ani city k bratrovi a pohnutá chvíle setkání s otcem ho nedokázaly obměkčit. Harry se ale naděje na smír a opětovné spojení rodiny nevzdává. Když se Harryho novináři po setkání ptali na otce, řekl, že je velmi vděčný, že ho opět viděl: „Miluji svou rodinu. Jsem vděčný za to, že jsem naskočil na letadlo, jel za ním a strávil s ním čas. “ Na dotaz, jestli věří, že tato situace může rodinu opět sjednotit, princ odpověděl: „Jo, jsem si jistý. Ve všech rodinách to vidím na každodenní bázi, síla rodiny je spojena s jednotou. Jakákoli nemoc sbližuje rodiny.“ Pokud si to Harry opravdu přeje a věří v to, bude muset vyvinout větší úsilí ke smíru. První krok ke smíru bude muset udělat on, protože je možné, že jeho bratr čeká na omluvu a rozhovor, kde by si všechno mohli vyříkat. Doufejme, že se k tomuto kroku najde vůle na obou stranách a že na něj také všichni členové rodiny budou mít ještě čas.

Mohlo by se vám líbit

Britský gentleman? Spíš pěkný pruďas. Princ William prý klame tělem

Na veřejnosti působí princ z Walesu William a jeho žena Catherine jako harmonický a především velmi distingovaný pár. Když se za nimi ale zavřou dveře jejich sídla Adelaide Cottage, je to prý divočina. Podle zdroje blízkého královské rodině není William ani zdaleka takový kliďas, jak se prezentuje. Ve skutečnosti je prý velmi vznětlivý a své emoce v sobě rozhodně nedusí.
elle.cz

Zdroj: DailyMail.co.uk, iDnes.cz