Král Karel slaví 75. Princ Harry si s ním ale nepřipije

Harry nepřijde, protože ho nepozvali

Deník Sunday Times přišel se zprávou, že vévoda ze Sussexu obdržel pozvánku na oslavu půlkulatin svého otce, ale odmítl přijet, aby se jí zúčastnil. Harryho mluvčí ale tuto zprávu popřel. Podle něj nedošlo „ohledně pozvání k žádnému kontaktu. Deník Messenger Monday přišel s jasným vyjádřením: „V reakci na titulky britských médií musíme uvést na pravou míru, že neproběhl žádný kontakt ohledně pozvání na nadcházející narozeniny Jeho Veličenstva,“ uvedl Harryho mluvčí. „Je zklamáním, že Sunday Times o tomto příběhu nesprávně informoval.“

Novopečený Král Karel III: 5 okamžiků, které navždy změnily jeho život

elle.cz

Happy birthday, králi!

Král Karel III. dnes, 14. listopadu, slaví 75 let. Taková událost si na rodinné i státní úrovni žádá náležitou oslavu a proto se spekuluje o seznamu hostů, kteří na ni budou pozváni. Král Karel podle Sunday Times plánuje setkání s hosty v domě Clarence House ve čtvrti Westminster, který má královská rodina v užívání. Do své smrti v roce 2002 tady bydlela královna matka, babička krále Karla III. Mezi hosty bude samozřejmě také nejbližší rodina, automaticky se tedy předpokládalo, že Karlův mladší syn Harry s manželkou Meghan a vnoučaty jsou pozváni také. Princ Harry navzdory nadějím britské veřejnosti – a možná i svého otce – ale „cestu z Kalifornie nepodnikne“. Pozvánku neodmítl. Ani nemohl. Podle nejnovějších zpráv britských médií ji prý totiž nikdy ani nedostal. Buckinghamský palác se k této informaci nevyjádřil.

Harry, už stačí! Kniha „Náhradník“ pobuřuje rodinu i veřejnost

elle.cz

Míč je na jejich straně

Od té doby, co on a Meghan Markle odstoupili z pozic pracujících členů královské rodiny a začali žít svůj samostatný život v kalifornském Montecitu, se princ Harry do Spojeného království několikrát vrátil. V květnu se bleskově ukázal na korunovaci svého otce a jeho manželky Camilly a v září se zúčastnil WellChild Awards na podporu vážně nemocných dětí a lidí, kteří o ně pomáhají pečovat. Jaké jsou aktuálně vztahy mezi Harrym a jeho otcem známo není. Ale podle všeho se nijak neohřály. Během rozhovoru k propagaci knihy memoárů Náhradník na začátku tohoto roku Harry odhalil, že není v kontaktu se svým bratrem, princem Williamem, ani se svým otcem. „Už jsme spolu dlouho nemluvili,“ uvedl tehdy Harry. Vévoda ze Sussexu přesto nevylučuje, že by se jejich vztahy zase mohly vrátit do normálu. „Míč je na jejich straně. Je třeba vést konstruktivní rozhovor, takový, který se může odehrát v soukromí, který se neprozradí,“ naznačil, co od své rodiny očekává.

Král Karel a princ Harry

Karel se usmířit chce. Ale první nebude

Král Karel by se se svým synem usmířil rád. Tento velký rozkol ubližuje nejen jemu osobně, ale i jeho veřejné image. Některé věci ale nemůže synovi zapomenout a pravděpodobně ani nesdílí názor, že by to měl být on, kdo podá ruku ke smíru jako první. Naopak. Dotklo se ho, jak Harry bezostyšně ventiloval své intimní vzpomínky, které souvisely s jejich vztahem. Podle Harryho Karel jako otec za mnoho nestál. „Měl potíže s komunikací, potíže s nasloucháním, potíže s intimitou tváří v tvář,“ uvedl princ v Náhradníkovi. „Příležitostně jsem po dlouhé večeři o několika chodech šel nahoru a našel jsem na polštáři dopis. V dopise bylo uvedeno, jak je na mě otec hrdý za něco, co jsem udělal nebo dokázal. Usmál jsem se, dal jsem si ho pod polštář, ale také jsem se divil, proč to neřekl už před chvílí, když seděl přímo naproti mně.“ I další skvělá příležitost k tomu, aby se rodina znovu sešla a usmířila se, zdá se, zůstane nevyužitá.

Karel III. volá Harryho zpět, potřebuje se s ním nutně smířit

elle.cz

Zdroj: Pagesix.com, usmagazine.com, townandcountrymag.com