Proč milujeme zpěvačku Lady Gaga a herce Bradleyho Coopera?

Fenomén
V roce 1937 se v první „Hvězdě“ objevili herci Janet Gaynor jako vycházející hvězda a Fredric March jako stárnoucí bard. V roce 1954 se příběh předělal na muzikál v hlavních rolích s Judy Garland a Jamesem Masonem. Pak přišlo slavné období zpěvačky/herečky Barbry Streisand a film dostal novou podobu. V časech hippies, rokenrolu a drog jí byl vybrán adekvátní herecký kolega – Kris Kristofferson. Známy country zpěvák tehdy zapadal do škatulky zanedbaný rebel a lamač srdcí. Milenialové ho spíš budou znát jako učitele/hodného dědečka z upířích akčních filmů o Bladovi. Barbra hraje zpěvačku v nočním klubu a Kris je rocková superstar dosazující slávy Harryho Styles, jen minus Gucci oblečky, plus plnovous. Sláva, kokain, jeden společný romantický cajdák a fatální Ferrari. 
 

Who is Gaga
Zatím poslední verzi filmu Zrodila se hvězda zrežíroval herec Bradley Cooper, který se podílel i na scénáři a obsadil se do hlavní mužské role. Do té ženské si nejprve vybral americkou zpěvačku Beyoncé, ale ta z projektu nakonec odstoupila a tak ji nahradila jiná popová diva Lady Gaga. Ta už dokázala, že nedostala do vínku pouze pěvecký talent, ale i ten herecký. V roce 2016 Lady Gaga získala Zlatý glóbus za vedlejší roli v hororovém seriálu American Horror Story. Jediného, koho snad její výhra při vyhlašování překvapila, byl Leonardo di Caprio. Gaga se ve filmu podobá  Barbře – tmavá barva vlasů a orlí nos – a Bradley se u Krise rovněž inspiroval. Má delší prošedivělé vlasy, plnovous a nosí rozepnutou džínovou košili. 

La Vie en Rose
„Měla stažené vlasy dozadu, zpívala píseň Edith Piaf La Vie en Rose a já se nadnášel. Úvodní setkání mezi Ally a Jacksonem jsem točil jako v transu. Zamiloval jsem se do jejího tance a hlasu,“ říká o Lady Gaga Bradley Cooper. Gaga dokonce s Barbrou konzutovala hraní i zpěv. Jako správná diva jí zkušenější kolegyně dala pro natáčení jednu užitečnou radu: „Řekla jsem ji, ať písničky učitě zpívá naživo a ona to tak i udělala. To je ta nejlepší cesta. Film jsem viděla, jsou tam jiné skladby než v tom našem, ale je to dobrý film a rozhodně to bude hit.“

Film bude mít premiéru v českých kinech 4. listopadu. Už máte rezervaci na lístek?

Plus galerie nejlepších outfitů Lady Gaga ze slavnostních premiér, setkání s novináři k filmu Zrodila se hvězda!

Lady Gaga